زوکو ویلکاکس اوهیرن (Zooko Wilcox-O'Hearn)

تاریخ تولد 1974
محل تولد فینیکس، ایالات متحده
محل تحصیل دانشگاه کلرادو
موقعیت شغلی ساخت سیستم های رمزنگاری و تأسیس Zcash

زوکو ویلکاکس اوهرن (Zooko Wilcox-O’Hearn) دانشمند علوم کامپیوتر آمریکایی که به علت توسعه و ایجاد پروتکل های شبکه ایمن و انعطاف پذیر بمنظور ذخیره سازی و انتقال رمز ارزها مشهور و معروف است. وی همچنین موسس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت الکترونیک کوین (Electric Coin) نیز است. شرکتی خصوصی و انتفاعی که ارز دیجیتال غیر متمرکز زی کش (Zcash) را که بر حفظ حریم خصوصی و هویت ناشناس بودن تمرکز دارد را بسط و توسعه می دهد.

دستاوردهای زوکو ویلکاکس اوهرن در سال 2019 :

سال 2019 ، سال پر کسب و کار و مملو از فعالیت برای شرکت الکترونیک کوین و بنیاد و جامعه زی کش (Zcash) بود و دستاوردها و موفقیت های چشمگیری را در مسیر تحقیق و توسعه ی شبکه به همراه داشت. 

ای سی سی (ECC) در حال حاضر با ارائه ی پیشنهاداتی به بنیاد زی کش (Zcash) در مورد اعمال تغییرات در روند تامین بودجه جاری توسعه‌دهندگان بر روی نقشه‌برداری به منظور دستیابی به توسعه ی پایدار، فعالیت می کند.

در ماه سپتامبر، یک مهندس ای سی سی (ECC) راهکاری را برای اثبات رمزنگاری مقیاس پذیر به نام “Halo” انتشار و اعلام کرد که از چنین قابلیتی برخوردار است تا نیاز به تنظیمات قابل اعتماد در سیستم های محاسباتی توزیع شده را رفع و برطرف کند. فناوری که می توان آن را جهت ایمن سازی و مقیاس بندی شبکه های بلاک چین از جمله زی کش (Zcash) بکار گرفت.

در ماه نوامبر، زوکو نشان و علامت تجاری زی کش (Zcash) را به بنیاد زی کش ( Zcash) اهدا کرد و بدین شکل، امنیت و ایمنی پروژه های سرمایه گذاری دیجیتالی را توسعه و ارتقاء داد و از ویژگی تمرکز زدایی آن حمایت کرد.

زوکو ویلکاکس اوهرن در سال 2020 :

سال 2020 با انتشار اس دی کی(SDK) که مدت‌ها زوکو در انتظار آن بود، آغاز گردید. ابزاری که برای انتقال معاملات و تراکنش‌های خصوصی زی کش (Zcash) به تلفن همراه فراهم و ارائه شد.

 ما انتظار داریم که ای سی سی (ECC) مزید بر تلاش جهت تامین مسیر و نقشه راه توسعه پایدار، موفقیت ها و دستاوردهای چشمگیر خود را در عرصه ی تحقیق و توسعه (R&D) با بنیاد زی کش (Zcash)ادامه دهد. در حالی که رمز ارزهای خصوصی مانند زی کش (Zcash) با بررسی های نظارتی خاص و ویژه ای روبرو هستند، نوآوری‌های رمزنگاری شده توسط ای سی سی (ECC) دارای چنین قابلیتی است که ابزارهای حفظ حریم خصوصی را به منظور ممیزی، تایید و احراز هویت داده‌ها فراهم کنند.