جرمی الِر ( Jeremy Allaire )

تاریخ تولد May 1971
محل تولد ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل کالج مَک آلستر (Macalester)
موقعیت شغلی بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Circle

جرمی الر (Jeremy Allaire) در سال 2013 اقدام به راه اندازی شرکت سیرکل کرد که هدف آن از ابتدا ورود بیت کوین و دیگر ارزها رمزپایه به جریان اصلی بازار بوده است. در ماه مارس، الر در مصاحبه ای با Fortune بیان کرد که استیبل کوین ها پیروز میدان خواهند بود و اظهار داشت که از برنامه های فیسبوک در جهت ساخت استیبل کوین خود حمایت می کند.

در این مقاله با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

در ماه مه، الر در یک پست وبلاگ اعلام کرد که فضای رمزنگاری نیازمند مقررات قاطعانه تر است و همچنین معنای واژه ارز رمزپایه بیش از حد گسترده است. الر دانش آموخته کالج ماکالستر در سنت پاول مینسوتا است و در این دانشگاه به تحصیل در دو رشته علوم سیاسی و فلسفه پرداخته است.

جرمی الر در سال 2019

در این سال، سیرکل در حال توسعه یک اکوسیستم فعال برای استیبل کوین خود به نام USDC بوده است که توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی و بر بلاک چین اتریوم ساخته میشد. علاوه بر این الر به دفاع از دیگر پروژه های استیبل کوین پرداخت که از جمله آن ها می توان به پروژه بحث برانگیز لیبرا فیسبوک و چندین ارز دیجیتال بانک مرکزی در حال توسعه اشاره کرد و اظهار داشت که اجرای چندین پروژه در استانداردهای باز می تواند روشی ایده آل برای ایجاد یک سیستم پرداخت جهانی باشد. پس از ورود غول های فناوری و دولت ها به فضای کریپتو، الر از قاطعانه نبودن مقررات انتقاد کرد و بیان داشت که این شرایط می تواند به ضرر کارآفرینان و سازندگان در این فضا باشد.

در ماه ژوئیه، الر در جلسه گزارشات کنگره ایالات متحده آمریکا در زمینه چارچوب های مقرراتی فضای کریپتو به عنوان شاهد حضور یافت. در اوایل همین ماه نیز، الر دعوت مدیرعامل ترون (جاستین سان) را برای صرف نهار خیریه با مدیرعامل برکشایر هاتاوی یعنی (وارن بافت) پذیرفت؛ وارن بافت یکی از برترین سرمایه گذاران حال حاضر است که دیدگاهی منفی نسبت به بیت کوین دارد و آن را توهمی می نامد که شارلاتان ها را به خود جذب می کند. در اواخر این سال، سیرکل میز معاملاتی OTC خود را به صرافی کراکن فروخت و تمرکز خود را بر توسعه پروتکل های استیبل کوین USDC قرار داد.

جرمی الر در سال 2020

در سال 2020 نوآوری های زیادی در زمینه استیبل کوین انجام شده و سیرکل نیز یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه است که به توسعه و تقویت پروتکل های USDC می پردازد. در این سال، شرکت سیرکل با فروش میز معاملاتی  OTC خود به کراکن تغییر بزرگی در استراتژی کسب و کار خود ایجاد کرده و هدف از این فروش، اختصاص دادن بودجه بیشتر به توسعه USDC بوده است. در سال 2020 نیز الر به حمایت از بازار استیبل کوین ها و ارائه نظرات خود در مورد اصلاح مقررات در این صنعت ادامه می دهد.