پیتر مک کورمک ( Peter McCormack )

پیتر مک کورمک ( Peter McCormack )
تاریخ تولد 1980
محل تولد بریتانیا، انگلستان، ردسنگ
محل تحصیل دانشگاه باکینگهام‌شایر
موقعیت شغلی پادکستر (میزبان پادکست بیت کوین چه کرد)

پیتر مک کورمک ( Peter McCormack ) که پیشتر به عنوان مربی تبلیغاتی کار می کرد، هم اکنون مجری پادکست های «بیت کوین چه کرد» و «مقاومت» است. پادکست «بیت کوین چه کرد» یکی از پرطرفدارترین پادکست ها در فضای کریپتو است که مصاحبه هایی با افراد پیشرو در این زمینه همچون چارلی شرِم، کایتلین لانگ، نیک سابو و بسیاری دیگر را انجام داده است.

مک کورمک، در آوریل سال 2019، کریگ رایت را به اتهام ادعای جنجالی اش در مورد این که مخترع بیت کوین است، کلاهبردار خواند. رایت در پاسخ به این حرکت مک کورمک، وی را به ادعای افترا متهم کرد. در زمینه این پرونده، بسیاری از افراد در انجمن بیت کوین حمایت خود از مک کورمک را اعلام کردند.

پیتر مک کورمک در سال 2019

خواه ادعای جنجالی کریگ رایت مبنی بر اینکه خالق بیت کوین است پذیرفته شود یا خیر، اتهام علنی مک کورمک به رایت مبنی بر کلاهبردار بودن او و دادگاهی شدن این موضوع، قطعاً یکی از قابل توجه ترین رویدادها در زندگی مک کورمک در سال 2019 به حساب می‌آید.

از دیگر اتفاقات مهم در سال 2019 برای مک کورمک می توان به راه اندازی «مقاومت» اشاره کرد؛ «مقاومت» پادکستی است که از موضوع بیت کوین فراتر رفته و موارد مقاومتی دیگر را نیز پوشش می دهد که از جمله آن ها می توان به کشورهای سختگیر، اعتراضات هنگ کنگ، جنگ اطلاعاتی و مزایا و معایب بزرگ کردن فرزندان سندروم داون و غیره اشاره کرد.

پیتر مک کورمک در سال 2020

مک کورمک در این سال نیز به ضبط پادکست های خود ادامه می دهد و قرار بوده است که پادکست دیگری را نیز به نام «شو پیتر مک کورمک» در سال 2020 راه اندازی کند؛ بنابراین، در این سال نیز مکالمات عمیقی درباره بیت کوین و مقاومت در این پادکست ها ضبط و منتشر خواهند شد.