ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)
تاریخ تولد 1995
محل تولد کلومنا- روسیه
محل تحصیل دانشگاه واترلو
موقعیت شغلی خلق اتریم

ویتالیک، نویسنده و برنامه‌نویس روسی-کانادایی، از سال 2011 درگیر جامعه بیت کوین است و نویسنده و تهیه‌کننده مقالاتی برای این مجله بوده است. وی در درجه اول به‌عنوان مخترع Ethereum (اتریوم) شناخته می‌شود.

اتریوم یک شبکه جهانی بلاک چین که برای اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز یا Dapp ها طراحی‌شده است و در حال حاضر دومین پلتفرم دیجیتال باارزش و شناخته‌شده جهان پس از بیت کوین است.

در حال حاضر بوترین در مورد راه‌حل‌های مقیاس‌گذاری برای اتریوم متمرکزشده است تا آن را به یک پلتفرم محاسبه و پرداخت قابل‌دسترسی‌تر تبدیل کند.

ویتالیک بوترین در سال 2019:

ازآنجایی‌که شبکه بلاکچین تلاش می‌کند تا به‌طور متوسط 15 معامله در هر ثانیه انجام دهد، در سال گذشته، بوترین به ارائه راه‌حل‌هایی مقیاس‌گذاری شده در این زمینه با حفظ حریم خصوصی برای اتریوم (Ethereum) متمرکز شده است.

ویتالیک بوترین

درحالی‌که پیش‌بینی می‌شود فاز بلندمدت بعدی اتریوم در سال 2021 یا حتی بعدازآن رونمایی شود، بوترین برای پیشنهاد یک‌راه حل کوتاه‌مدت که آن ادغام با Bitcoin Cash (یکی از هاردفورک های بیت کوین) از بسیاری از انجمن‌های بلاک چین خارج شده است.

در ماه مارس، او اظهار داشت كه برای توسعه صنعت کریپتو و ایجاد تأثیرات اجتماعی مهم، باید از فلسفه‌های دقیق فردگرایانه خارج شود تا بیشتر به واقعیت‌های جامعه بپردازد.

در ماه اکتبر، بوترین یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از جامعه ارزهای دیجیتالی خواست در این نظرسنجی شرکت کنند که ETH برای حمایت از بازگشت فعالیت زنجیره‌ای برای خنثی کردن یک هک بزرگ چقدر باید در معرض خطر باشد؟ این نظر سنجی درنهایت با 61٪ رأی “مداخله هرگز خوب نیست” به پایان رسید.

در ماه دسامبر، بوترین روشی را برای اجرای انتقال زودهنگام اتریوم 1 به اتریوم 2 پیشنهاد کرد و این انتقال را برای حدود 611 روز به تعویق انداخت.

آنچه از بوترین در 2021 انتظار می‌رود:

سال 2021 سالی مهم برای توسعه اتریوم خواهد بود، زیرا محققان و توسعه‌دهندگان عجله می‌کنند تا شبکه را برای انتقال طولانی‌مدت به یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکزتر و مقیاس‌پذیرتر و کم‌مصرف‌تر آماده کنند.

اتریوم 2 چشم‌انداز اصلی اتریوم است؛ الگوریتم اثبات سهام، توان بالای تراکنش‌ها و غیره.

اتریوم در حال حاضر سهم بزرگی از بازار توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند را در اختیار دارد، اما انتظار می‌رود که به‌عنوان مدعی وارد فضای DApp (اپلیکیشن غیرمتمرکز) شود.

اگر شبکه در یک بازه زمانی مناسب در انطباق و رشد ناموفق باشد، اتریوم می‌تواند شاهد یک مهاجرت استعدادی باشد. بااین‌حال بوترین و تعدادی از محققان متعهد شده‌اند چالش‌های مهندسی یک شبکه محاسباتی باز و مستقل را که بتواند با مؤسسات مستقل رقابت کند، حل کنند.