تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)

تاریخ تولد 1984
محل تولد ساوتهمتون- آمریکا
محل تحصیل دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد - دانشکده بازرگانی سایید
موقعیت شغلی بنیان‌گذاری پروژه پیش ساز فیس بوک، سرمایه‌گذاری در فضای بلاک چین و ارز دیجیتال

تایلر وینکلووس به همراه برادرش کامرون، کارآفرین و بنیان‌گذار صرافی ارزهای دیجیتال و خدمات Gemini است. تایلر در دانشگاه هاروارد حضور یافت و در آنجا به همراه کامرون بستر رسانه‌های اجتماعی connectU را ایجاد کرد که بعداً ادعا کردند توسط بنیان‌گذار فیس بوک مارک زاکربرگ به سرقت رفته است.

تایلر در سال 2015 شرکت سرمایه گذاری وینکلووس را تأسیس کرد که در چندین نوع دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند. تایلر همچنین یک قهرمان برجسته است که در هاروارد و آکسفورد و در بازی‌های المپیک 2008 شرکت کرده است.

تایلر وینکلووس در سال 2019

در آوریل، دوقلوهای وینکلووس با کارآفرین بیت کوین ، چارلی شرم به توافقی رسیدند اما پس از مدتی او را به دزدی 5000 بیت کوین از خود به‌منظور تأمین بودجه Maseratis و کالاهای دیگر متهم کردند. البته شرم از سال 2012 این ادعاها را انکار کرده است.

در ماه می، کتاب “میلیاردرهای بیت کوین: داستان واقعی نبوغ، خیانت و رستگاری” توسط بن مزریچ منتشر شد که فیلم “میلیاردرهای اتفاقی” از این کتاب الهام گرفت. این کتاب جزئیات سفر دوقلوهای وینکلووس در فضای رمزنگاری را نشان می‌دهد.

آنچه از وینکلووس در سال 2020 انتظار می‌رود

صرافی Gemini متعهد شده است كه در محدوده سخت‌گیرانه چارچوب‌های نظارتی موجود و با تمركز ویژه‌ بر جذب سرمایه‌گذاران نهادی در فضای كریپتو فعالیت كند.

به ‌این ‌ترتیب، Gemini بارها با برنامه‌های آزمایشی و مشارکت‌های استراتژیک با انواع مؤسسات مالی ودر صنعت رمزنگاری درگیر شده است.

در اواسط دسامبر سال 2019، Gemini گزارشی آزمایشی برای منابع ارز دیجیتال تحت حفاظت را با همکاری شرکت خدمات مالی، State Street Corporation تنظیم کرد. ما انتظار داریم تا در آینده شاهد برنامه‌ها و مشارکت‌های آزمایشی مشابه و همچنین سرمایه‌گذاری  در زیرساخت‌های بلاک چین و توسعه پروتکل باشیم.