استفن پِیر (Stephen Pair)

تاریخ تولد
محل تولد ایالات متحده آمریکا (جورجیا)
محل تحصیل Georgia Institute of Technology
موقعیت شغلی موسس Bitpay، فعال در حوزه پرداخت

زندگی نامه:

استفن پِیر (Stephen Pair) از موسسین و مدیرعامل بزرگترین پردازنده پرداخت های ارز رمزپایه در جهان است که با نام بیت پی شناخته می شود. پیر در سال 2011 به پتانسیل بیت کوین در جهت دگرگون ساخت پرداخت های کسب و کارها و مصرف کنندگان پی برد، و به همین دلیل اقدام به تاسیس بیت پی نمود. پیر به عنوان مدیر عامل این شرکت، هم در هدایت عملیات روزانه و هم در تعیین اهداف بلند مدت بیت پی دخیل است، و از تحقیق و مهندسی گرفته تا توسعه محصول و فناوری اطلاعات حوزه فعالیت اوست. 

پیر دارای 20 سال تجربه در زمینه ساخت سیستم های نرم افزاری در صنایع مالی و ارتباط از راه دور است. پیش از تاسیس بیت پی، وی در سمت های مختلفی، همچون کارآفرین، معمار، مدیر، رهبر گروه و توسعه دهنده، فعالیت می کرد. وی از سنین جوانی برنامه نویسی را فرا گرفت و اغلب کارهای او در جوانی حول محور زبان های برنامه نویسی، کامپایلرها، سیستم عامل ها و ماشین های مجازی می چرخید. بعدها وی به بازارهای مالی، اقتصاد و سیستم پولی و همچنین توسعه رمزنگاری علاقه پیدا کرد. وی لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر از موسسه فناوری جورجیا دریافت کرد و دارای دو حق ثبت اختراع در زمینه تحلیل جریانات دارد.

استفن پیر در سال 2019:

در این سال، بیت پی تعداد ارزهای رمزپایه مورد پشتیبانی خود را افزایش داد، و اتر، ریپل، USD کوین، جمنای دلار، و توکن استاندارد پاکسوس را به پلتفرم خود افزود.

استفن پیر در سال 2020:

با افزایش پذیرش و رشد دارایی های رمزپایه، شرکت های ارائه دهنده خدمات تجاری همچون بیت پی گزینه ای برای کسب و کارهایی هستند که تمایل به پذیرش بیت کوین دارند، بنابراین سال 2020 سالی برای رشد این شرکت است. با ظهور شبکه های بلاک چین عمومی و کامل شدن آن ها، بیت پی در آینده ارزهای بیشتری را به پلتفرم خود خواهد افزود.