ریکاردو اسپانی (Riccardo Spagni)

تاریخ تولد
محل تولد آفریقای جنوبی
محل تحصیل تحصیلات آکادمیک در حوزه انفورماتیک و لُجستیک
موقعیت شغلی مدیر توسعه پروژه رمزارزی Monero

زندگی نامه:

ریکاردو اسپانی (Riccardo Spagni) معروف به اسب کوچک پشمالو یا Fluffypony با پیشینه ای در انفورماتیک و تدارکات، یک مهندس نرم افزار است که به یک کارآفرین تبدیل شده، و در اوایل سال 2011 بیت کوین را کشف کرد. اسپانی عضوی از یک گروه هفت نفره بود، که کمی پس از راه اندازی یک ارز رمزپایه حریم محور به نام مونرو در سال 2014، سرپرستی این ارز را به عهده گرفت.

در سال های اخیر، او از این تیم کناره گرفت و به سمت نگهدارنده ارشد مونرو تنزل پیدا کرد، تا بتواند بر یک پروتکل غیرمتمرکز دارایی ها با نام تاری تمرکز کند، 

تاری با همراهی گروهی از محققان، رمزنگاران و مهندسان نرم افزار در حال طراحی است.

ریکاردو اسپانی در سال 2019:

در دسامبر سال 2019، اسپانی از سِمَت نگهدارنده ارشد پروژه مونرو نیز کناره گیری کرد تا این پروژه را غیرمتمرکزتر سازد. فردی دیگر از توسعه دهنده های با سابقه مونرو به نام «اسنیپا»، سمت نگهدارنده ارشد را بر عهده گرفته، و اسپانی در مواقع نیاز به عنوان نگهدارنده پشتیبان فعالیت خواهد کرد. این نقطه، پایانی بر فعالیت پربار شش ساله ریکاردو اسپانی برای این ارز رمز حریم محور بود.

ریکاردو اسپانی در سال 2020:

پس از کناره گیری از گروه توسعه مونرو، اسپانی به فعالیت هایش برای ساخت تاری ادامه می دهد. اسپانی از موسسان این پروتکل دارایی های دیجیتال است و اظهار داشته است که تاری در بلاک چین مونرو ایمن خواهد شد.