مایکل نووگراتز (Novogratz)

تاریخ تولد 1965
محل تولد اسکندریه ایالات متحده
محل تحصیل دانشگاه پرینستون
موقعیت شغلی مدیر عامل هولدینگ های گلکسی دیجیتال و از بنیانگذاران Galaxy Digital LP

مایکل نوووگراتز مدیر عامل هولدینگ های گلکسی دیجیتال و از بنیانگذاران Galaxy Digital LP، یک بانک تجاری با محوریت رمزنگاری مستقر در نیویورک است.

نوووگراتز که قبلاً مدیر صندوق گروه سرمایه گذاری fortress بود، یکی از طرفداران مشهور ارز دیجیتال است و گفت در سال 2017 حداقل 20 درصد از ارزش خالص وی در بیتکوین  و اتریوم بوده است.

نووگراتز علاوه بر فعالیت های خود در فضای رمزنگاری، به عنوان رئیس هیئت مدیره و موسس Beat the Streets، سازمانی غیرانتفاعی که در مدارس دولتی شهر نیویورک برنامه های کشتی گیری را تدریس می کند، فعالیت دارد.

مایکل نووگراتز در سال 2019:

نووگراتز در مصاحبه ای با CNBC در ماه می، پیش بینی كرد كه حداقل یكی از رمزارز های ایجاد شده توسط پلتفرم های بزرگ رسانه های اجتماعی، تبدیل به ارز واقعی خواهد شد؛ این پیش بینی قبل از افشای پروژه Libra از فیسبوک بود.

در ماه نوامبر، هنگامی که رئیس جمهور چین شی جین پینگ از این کشور خواست تا بلاکچین را به سرعت  بپذیرد، نووگراتز درباره موضع طرفداری از بلاکچین در اجلاس سرمایه گذاری رویترز جهانی 2020 در نیویورک دفاع کرد.

در اواخر همان ماه، گلکسی دیجیتال دو صندوق بیت کوین، با هدف آوردن “ثروت آمریکا” به کریپتو، برای افرادی بین 50 تا 80 سال که خارج از بازارهای رمزنگاری بوده اند را راه اندازی کرد.

ما انتظار داریم که نووگراتز با تأکید بر ورود سرمایه گذاران نهادی به بازار رمز ارزها و گسترش مجموعه خدمات خود، Galaxy Digital را گسترش دهد.