مارک آندریسن (Marc Andreessen)

تاریخ تولد 1972
محل تولد ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل University of Illinois
موقعیت شغلی توسعه دهنده مرورگر Mosaic

زندگی نامه:

مارک آندریسن (Marc Andreessen) توسعه دهنده موزائیک، اولین مرورگر وب محبوب جهان، و همچنین موسس شرکت مدیریت نرم افزار نت اسکیپ، هم اکنون به مدیریت شرکت آندریسن هوروویتز مشغول است، این شرکت یکی از شرکت های سرمایه گذاری موثر در سیلیکون ولی است – و با نام A16z هم شناخته می شود – و از شرط بندی های موفق آن می توان به اینستاگرام و گیت هاب اشاره کرد. در ژوئن سال 2018، شرکت A16z به اولین سرمایه گذاری خود در زمینه ارزهای رمزپایه بودجه 300 هزار دلاری اختصاص داد، و این سرمایه گذاری توسط کیتی هان، اولین شریک این شرکت رهبری شد.

مارک آندریسن در سال 2019:

در سال 2019، تحول عظیمی در شرکت A16z ایجاد شد. در ماه آوریل این شرکت اعلام که قصد دارد از یک شرکت سرمایه گذاری کارآفرینی به یک شرکت مشاوره مالی تغییر ماهیت بده؛ این امر به شرکت امکان شراکت و سرمایه گذاری در حیطه های پر ریسک تر، مثل صنعت رو به رشد رمزنگاری را می داد. در ماه سپتامبر، آندرسین خواستار مقررات آسان تر برای صنعت رمزنگاری شد، و اظهار داشت که اگر فضای خلاقیت و نوآوری تجاری خفقان نداشته باشد، فناوری های مختلف می توانند بسیاری مشکلات اینترنت کنونی را حل کنند. در انتهای سال 2019، جزئیاتی را در مورد کلاس های رایگان خود در زمینه استارتاپ رمز نگاری منتشر کرد.

مارک آندریسن در سال 2020:

در سال 2020، تحول A16z از یک شرکت سرمایه گذاری کارآفرینی به یک شرکت مشاوره مالی آغاز شده، و این شرکت به دنبال مشارکتی مستقیم در کسب و کارهای پر خطر، همچون رمزنگاری و دیگر بخش های نوظهور فناوری است. کلاس های استارتاپ رمزنگاری هفت هفته ای این شرکت، از 21 فوریه تا 3 آوریل برگزار شد. پس از پایان این کلاس ها، تمامی دوره ها به صورت آنلاین و رایگان در دسترس قرار گرفته است.