جاستین سان(Justin Sun)

جاستین سان(Justin Sun)
تاریخ تولد 1991
محل تولد چینگهای، چین
محل تحصیل دانشگاه پنسیلوانیا
موقعیت شغلی تأسیس شبکه بلاک چین ترون

Tron در سپتامبر سال 2017 توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور به نام بنیاد Tronراه‌اندازی شد. Tron به مدیریت جاستین سان که دارای مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات آسیای شرقی از دانشگاه پنسیلوانیا و لیسانس تاریخ از دانشگاه پکن است، شروع به کارکرد.

Tron در طی این سه سال بسیار پیشرفت کرده و اکنون یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان است. Tron در ژوئن 2018، BitTorrent را به دست آورد تا توکن BitTorrent، یعنی BTT را اجرایی کند.

سان به دلیل تاکتیک‌های پیچیده بازاریابی به یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های فضای بلاک چین تبدیل‌شده است. وی همچنین برای تنظیم قرار ملاقات با بافت و سپس لغو کردن آن بسیار خبرساز شد.

جاستین سان در سال 2019:

سان به دلیل عملکرد بی وقفه خود در زمینه بازاریابی در این فضا شهرت فراوانی کسب کرده است. در ماه ژوئن، سان بالاترین پیشنهاد را در eBay برای یک جلسه ناهار خیریه با میلیاردر و منتقد بیت کوین، وارن بافت داشت.

سرانجام جلسه ناهار در ژانویه سال 2020 اتفاق افتاد. در ماه اکتبر، نزدیک به 12 درصد از مبلغ تتر از اتریوم به شبکه Tron منتقل شد.

در ماه نوامبر، سان اعتراف كرد كه يكی از سرمایه‌گذارانی است كه بخشی از صرافی پولونيكس را از شركت circle که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند خريده است.

در حالی ‌که سان اظهار داشت این سرمایه‌گذاری کاملاً جدا از Tron است، بلافاصله پس ‌از این خرید، صرافی پولونیکس ترون را در لیست خود (لیستی از کوین ها که در این صرافی خرید و فروش می شوند) جای داد. 

نزدیک به سال بعد، سان هنگامی ‌که فاش کرد 1 میلیون دلار به گرتا تونبرگ (فعال محیط زیستی) اهدا کرده است، جامعه رمزنگاری را مغشوش و عصبانی کرد.

آنچه از سان در سال 2020 انتظار می‌رود:

این مورد باورنکردنی بوده است که سان در اصل Tron را به بازار عرضه کرده است و ما انتظار نداریم که تاکتیک‌های بحث ‌برانگیز در سال جدید متوقف شود.

پس‌ از آنکه سان اخیراً مالکیت Steemit را بر عهده گرفت، در سال جدید مالکیت‌ها و مشارکت‌های استراتژیک بیشتری را پیش‌بینی خواهیم کرد. با شلوغ‌تر شدن فضای رقابتی سیستم ‌عامل‌های قرارداد هوشمند، Tron باید تلاش خود را برای جذب برنامه نویسان بیشتر برای ایجاد برنامه‌هایی غیرمتمرکز فراتر از بازی‌های کامپیوتری و قرادادهای شرط بندی انجام دهد.