جوزف لوبین (Joseph Lubin)

تاریخ تولد 1965
محل تولد تورنتو- کانادا
محل تحصیل دانشگاه پرینستون
موقعیت شغلی یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و راه‌اندازی بلاک چین ConsenSys

جوزف لوبین، تکنسین سابق و مدیر اجرایی سابق در وال‌استریت به یکی از افراد بانفوذ در فضای بلاک چین تبدیل ‌شده است.

لوبین که قبلاً رئیس بخش اجرایی اتریوم بود، ConsenSys استارتاپ یا “استودیوی سرمایه‌گذاری” که متشکل از شبکه‌ای از پروژه‌ها و تیم‌هایی است که برنامه‌های کاربردی و زیرساخت‌هایی را در درجه اول برای بلاک چین اتریوم تشکیل می‌دهند را راه‌اندازی کرد.

جوزف لوبین در سال 2019:

ConsenSys که در پایان سال 2018 با کاهش ارزش قابل ‌توجهی در بازار پایدار خرسی (که زمستان رمزنگاری نیز نامیده می‌شود) مواجه شده بود و حدود 16 درصد کارمندان خود را تعدیل کرد، در سال جاری بر چرخاندن پروژه‌هایی که روی زیرساخت‌های مهم اتریوم با سرمایه‌گذاری‌های جداگانه و تأمین مشارکت‌های مختلف استراتژیک کار نمی‌کنند، متمرکز شده است.

در ماه سپتامبر لوبین اعلام کرد که ConsenSys به عضویت کنسرسیوم پروژه‌های هایپر لجر برای کار بر روی راه‌حل‌های قابل تعامل و پلی بین بلاکچین ‌های مجاز هایپرلجر و اتریم درآمده است.

در ماه ژوئن هنگامی‌ که اخبار صنعت کریپتو حول Libra و فیس‌بوک می چرخید، لوبین با انتقاد از طراحی رمزنگاری Libra آن را “گرگی در لباس گوسفند” نامید.

در نوامبر هنگامی ‌که چین مذاکرات اولیه درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را آغاز کرد، لوبین ابراز امیدواری کرد که این ارز جدید به‌گونه‌ای طراحی شود که قابلیت همکاری با بلاکچین های بازتر و مستقل‌تر مانند اتریوم را فراهم کند.

آنچه از ارز دیجیتال در 2020 انتظار می‌رود:

با توجه به اینکه سال 2019 سال جهت‌یابی مجدد و سازگاری برای ConsenSys بود، انتظار داریم که این شرکت به‌ جای اینکه در پروژه‌های بی‌شمار بدون داشتن مدل‌های تجاری فعال باشد، تمرکز خود را روی تأمین بودجه و مشارکت در توسعه زیرساخت‌ها و پروتکل‌ها بیشتر کند.

ما همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که لوبین و ConsenSys برای تأمین مشارکت‌های استراتژیک با محوریت توسعه بلاک چین سازمانی و قابلیت همکاری با سایر شبکه‌های بلاک چین به همکاری خود ادامه دهند.