جان مکافی (John McAfee)

تاریخ تولد 1945 (فوت در سال 2022)
محل تولد بریتانیا (انگلستان)
محل تحصیل Roanoke College
موقعیت شغلی فعال در حوزه امنیت مجازی، سرمایه‌گذار مشهور رمز ارزی

زندگی نامه:

جان مکافی (John McAfee)، در دهه 1990 میلادی با ساخت نرم افزار آنتی ویروس مکآفی تبدیل به یکی از افراد پیشرو در زمینه امنیت سایبری شد، و از آن پس مسیری طولانی و عجیب را در زندگی و حرفه خود پیش گرفت که منجر به بدنامی وی شد. جان مکآفی مدتی در آمریکای مرکزی ساکن بود که در این دوره و مخصوصاً در مدت اقامتش در بلیز، حواشی زیادی برای او ایجاد شد، اما پس از این مدت به ایالات متحده آمریکا بازگشت و بر دو فعالیت متمرکز شد: کاندید شدن برای ریاست جمهوری به عنوان یک نامزد آزادی خواه، و تاسیس/مشاوره چندین کسب و کار ارزهای رمزپایه.

در نوامبر 2017، او در یک پیش بینی جسورانه اعلام کرد که قیمت بیت کوین تا آخر سال 2020 به 500,000 دلار خواهد رسید.

جان مکآفی در سال 2019:

در ابتدای سال 2019، جان مکآفی به همراه همسرش و 4 کارمند کمپین انتخاباتی در قایقی در آب های آزاد ساکن بود، و به نظر می رسد که این سال را با فرار از اتهامات مالیاتی سازمان امور مالیاتی (که هنوز توسط این اداره تایید نشده است) آغاز کرده است. جان مکآفی در همین شرایط نیز در شبکه های اجتماعی خود موضوعات مرتبط با سیاست و ارزهای رمزپایه را به اشتراک گذاشته و با دنبال کنندگان خود به مباحثه می پرداخته است. 

در ماه اکتبر، یک صرافی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز به نام مکآفی دکس (McAfeeDEX) را پایه گذاری کرد، که در بلاک چین عمومی اتریوم ایجاد شده است. در جریان جدال قانونی علیه کریگ رایت در پی ادعای وی مبنی بر این که ساتوشی ناکاموتو است، مکآفی اظهار داشت که یک بار و برای همیشه هویت خالق ناشناس بیت کوین را فاش خواهد کرد؛ گرچه بعداً به دلیل ترس از دادخواست، این ادعای خود را پس گرفت. در همین ماه، پیش بینی معروف خود از قیمت بیت کوین را نیز دو برابر کرد و گفت که قیمت این ارز تا انتهای سال 2020 به یک میلیون دلار خواهد رسید.

جان مکآفی در سال 2020:

هر چیز که در مورد مکآفی باشد، هیجان انگیز است. با راه اندازی صرافی غیرمتمرکز مکآفی، می توان شاهد پیشرفت هایی در این زمینه بود. همواره صاحبان/مجریان صرافی های غیرمتمرکز تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فعالیت می کرده اند، بنابراین ورود مکآفی به این دسته از صرافی ها، می تواند فعالیت های او را تحت بررسی موشکافانه قرار دهد.

با وجود روند صعودی قیمت بیت کوین و غلبه بازار گاوی، بسیار بعید است که مکآفی بتواند برنده شرط معروف خود باشد.