جیهان وو (Jihan Wu)

تاریخ تولد 1987
محل تولد چونگ کینگ، چین
محل تحصیل دانشگاه پکن
موقعیت شغلی تاسیس یکی از بزرگترین عملیات استخراج در فضای ارزهای دیجیتال

جیهان وو غول صنعت استخراج بیت کوین، بیتمین را به همراه میکری ژان در سال 2013 بنیان گذاری کرد. وو یکی از متقاضیان اولیه بیت کوین بود و از خانواده و دوستان خود برای خرید 900 بیت کوین در اواسط سال 2011 پول جمع‌آوری کرد.

طبق گزارش‌ها او اولین فردی بود که كاغذ سفید بیت کوین را به زبان ماندارین ترجمه کرد. در اوایل سال 2019، وو از سمت مدیریت عامل بیتمین (Bitmain) کناره‌گیری کرد تا ماتریکسپورت، شرکتی که خدمات مالی مربوط به رمزارز ها را ارائه می‌دهد را راه‌اندازی کند.

جیهان وو در سال 2019

در ماه ژوئن، وو راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری جدید خدمات رمزنگاری، یعنی ماتریکس را اعلام کرد. این راه‌اندازی به دنبال انصراف وی از سمت مدیریت عامل در غول صنعت استخراج، بیتمین (Bitmain) در پایان سال 2018 بود.

برنامه‌های بیتمین (Bitmain) برای بازدید عمومی در هنگ کنگ با موانع قابل‌توجهی روبرو شده‌اند، به‌طوری‌که این شرکت خطرات تجاری جدیدی همچون هوش مصنوعی را با نقض مقررات دولت چین دنبال می‌کند.

در ماه اکتبر، وو بار دیگر فرماندهی عملیات بیتمین (Bitmain) را به عهده گرفت و میكری كیتوآن ژان را بركنار كرد. علاوه بر این هر کارمندی که با مدیرعامل قبلی در تعامل بود را اخراج کرد و از بقیه کارمندان خواست تا با مدیرعامل قبلی تعاملی نداشته باشند.

آنچه از وو در 2020 انتظار می‌رود

با تغییر ناگهانی مدیریت اجرایی در بیتمین در جهت تلاش این شرکت برای رواج عمومی و پیدا کردن چشم‌انداز نظارتی خوب برای مبادلات رمزارز ها ، وو در سال جدید راه سختی پیش رو دارد.

ما انتظار داریم که این شرکت خدمات موجود را بهبود بخشد و خطوط تولید جدیدی مانند توسعه AI (هوش مصنوعی) را راه اندازی کند تا در فضای کریپتو و فضای زیرساختی به عنوان یک رقیب سرسخت و جدی باقی بماند.