جف گارزیک (Jeff Garzik)

تاریخ تولد 1974
محل تولد گرینویل - ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل موسسه فناوری جورجیا
موقعیت شغلی پیشگام سیستم عامل (Linux ، BTC و غیره) ؛ تاسیس Bloq

جف گارزیک حامی و توسعه دهنده دیرینه نرم افزارهای متن باز با برخی از بزرگترین پروژه های OSS در جهان از جمله سیستم عامل لینوکس و بیت کوین همکاری کرده است.

او در حال حاضر بنیانگذار و مدیر ارشد فنی پروژه Spacechain با هدف ایجاد یک شبکه ماهواره ای متن باز و مبتنی بر بلاکچین برای برنامه های غیرمتمرکز است.

جف گارزیک همچنین بنیانگذار و مدیرعامل شرکت نرم افزاری Bloq است. این شرکت در حال توسعه راه حل های سرمایه گذاری بلاکچین و Metronome  یک ارز میان زنجیره ای است. 

جف گارزیک در سال 2019

گارزیک در ماه مارس به علت دعوی 4 میلیارد دلاری بین کریگ رایت و املاک کلیمان به دادگاه احضار شد. دادگاه از او خواست که هرگونه سندی مبنی بر اینکه دیوید کلیمان ساتوشی ناکاموتو است فاش کند.

در آگوست 2019 سرانجام توکن BloqCloud عرضه شد. این پروژه دروازه ای ابری است برای ارائه خدمات مدیریت شده برای انواع شبکه های بلاکچین عمومی و خصوصی که هدف آن قرار دادن شبکه ای چند وجهی از بلاکچین ها٫ ارزهای دیجیتال و برنامه های غیرمتمرکز است.

استارت آپ فضایی Spacechain به علت توسعه فناوری ماهواره بلاکچین از سوی آژانس فضایی اروپا حمایت شد. در ماه دسامبر برای سومین بار یک پیلود شامل سخت افزارهای یکپارچه بلاکچین برای نصب در ایستگاه فضایی بین المللی عرضه شد. 

انتظارات از جف گارزیک برای سال 2020

با ادغام Bloq در سال گذشته با BloqCloud، ما انتظار داریم تیم به گسترش خدمات موجود از جمله خدمات مدیریت شده برای پلتفرم قرارداد هوشمند ادامه دهد. در سوی دیگر احتمال پیشرفت Spacechain در توسعه پیلود اضافی عرضه شده به ایستگاه بین المللی فضایی در طول سال آینده نیز وجود دارد.