گوین اندرسن (Gavin Andresen)

تاریخ تولد 1966
محل تولد ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل Princeton University
موقعیت شغلی موسس بنیاد بیت کوین

زندگی نامه:

گوین اندرسن (Gavin Andresen) که زندگی حرفه ای خود را به عنوان طراح گرافیک 3 بعدی و واقعیت مجازی آغاز کرده بود، در سال 2010 تبدیل به یک توسعه دهنده محصولات بازار بیت کوین شد. پس از اینکه ساتوشی ناکاموتو این پروژه را ترک کرد، آندرسن در گروه اصلی به سمت رهبری دست یافت. گرچه در سال 2014 از این سمت تنزل کرده و به عنوان نگه دارنده ارشد مشغول به کار شد. وی همچنین موسس بنیاد بیت کوین است، که توسعه ارز دیجیتال را ترویج و حمایت می کند. اندرسن در سال 2017 از ادعای کریگ رایت مبنی بر این که ساتوشی ناکاموتو واقعی است حمایت کرد، اما بعداً حرف خودش رو پس گرفت و از این کار ابراز پشیمانی کرد.

گوین اندرسن در سال 2019:

اندرسن در سال های اخیر از توسعه بیت کوین کناره گیری کرد. پس از حمایت او از ادعای بحث برانگیز کریگ رایت مبنی بر این که ساتوشی ناکاموتو است، دسترسی متعهدانه به مخزن گیت هاب بیت کوین کور از وی سلب شد. در دو سال گذشته، اندرسن نظریات مثبتی راجع به اتریوم و برخی از برنامه هایی که در این شبکه توسعه یافته اند، ارائه داد – از بازی معامله مجازی گربه ها با نام کریپتو کیتیز، تا بازی سرمایه های بی ضرر به نام پول توگدر.

گوین اندرسن در سال 2020:

در 1 ژانویه سال 2020، اندرسن در پستی در توئیتر اظهار داشت که هیجان انگیزترین پروژه هایی که در سال 2020 ظهور خواهند کرد، احتمالا در شبکه اتریوم ساخته می شوند. در 10 ژانویه، اندرسن مقاله ای را در وبلاگ خود قرار داد، که در آن طرحی برای شخصی سازی شده  تر و کاربر پسندتر ساختن کیف پول اتریوم ارائه داد.