الیزابت استارک

الیزابت استارک
تاریخ تولد 1982
محل تولد نیویورک- آمریکا
محل تحصیل دانشکده حقوق هاروارد
موقعیت شغلی حمایت از اینترنت باز و پیشبرد راه‌حل‌های مقیاس‌گذاری شده برای بیت کوین

الیزابت استارک یک کارآفرین، مربی و مدافع اینترنت آزاد است. وی فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق هاروارد، دخیل در پروژه جامعه اطلاعاتی ییل، مدرس علوم کامپیوتر در دانشگاه ییل، استادیار در دانشگاه نیویورک و کارآفرین در Stanford starkx است.

استارک به‌عنوان رهبر جنبش جهانی فرهنگ آزاد، نقش مهمی در تلاش برای آزادی اینترنت داشت که SOPA / PIPA را شکست داد.

sopa/pipa دو اعلامیه منتشرشده در مجلس سنای آمریکاست که برای پایان دادن به تخلف کپی‌رایت که توسط برخی از سایت‌های خارجی انجام می‌شود، تنظیم شد اما ازنظر برخی آن‌ها این کار را برای جلوگیری از آزادی بیان و صدمه زدن به اینترنت و شبکه جهانی انجام دادند.

در مارس 2018 شبکه عمومی بتا لایتنینگ، جایی که وی اقدام به ساخت و برنامه‌ریزی یک‌لایه مالی برای اینترنت از طریق معاملات سریع و مقیاس‌پذیر بلاکچین کرده است، منتشر شد.

الیزابت استارک در سال 2019:

در ماه آوریل، آزمایشگاه‌های لایتنینگ از انتشار نسخه آلفا برای شبکه بیتکوین خبر دادند.

در حالی ‌که این تکنولوژی از ابتدا هدف آزمایش‌کنندگان و توسعه‌دهندگان قرارگرفته بود، قبلاً با راه‌اندازی برای پرداخت‌های رمزنگاری، به کار گرفته‌ شد تا بتواند از طریق مرورگر، تجارت الکترونیکی را گسترش دهد و به خریداران این امکان را دهد تا از طریق کانال‌های پرداخت LN، کالاهایی را در سایت‌هایی مانند آمازون و ebay خریداری کنند.

گزارش منتشرشده در ماه سپتامبر نشان می‌دهد که تعداد نادهای فعال شبکه لایتنینگ بیتکوین به 10،000 رسیده و درمجموع 36246 کانال برای پرداخت تولید کرده است.

در همین سال نیز آزمایش LN Trust Chain، به نام لایتنینگ تورچ، نوعی توالی انتقال از پرداخت‌های LN (صورتحساب) به وقوع پیوست و در سراسر جهان مورداستفاده قرار گرفت.

استفاده از لایتنینگ تورچ، در اوایل سال توسط شخص ناشناسی در توییتر به نام “Hodlonaut” آغاز شد و توسط بسیاری از چهره‌های برجسته رمزنگاری ازجمله مدیرعامل توییتر، جک دورسی به سراسر جهان منتقل‌شد.

اولین لایتنینگ تورچ در ماه آوریل به مقصد نهایی خود رسید، جایی که قرار بود برای کمک‌های بشردوستانه در ونزوئلا اهدا شود.

آنچه از استارک در 2020 انتظار می‌رود:

ما انتظار داریم که شاهد توسعه قدرتمند شبکه لایتنینگ در بیت کوین در طول این سال باشیم زیرا این فناوری ازنظر سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری بسیار خاص و منحصربه‌فرد است.

مرحله دوم لایتنینگ تورچ در ژانویه آغاز شد، بنابراین انتظار داریم آزمایش موفقیت‌آمیز دیگری درزمینه پرداخت‌های لایه‌ای، جهانی و بدون مجوز در طول سال داشته باشد.

ایجاد شبکه لایتنینگ، به ‌طور بالقوه بیتکوین را به ‌عنوان ابزاری مناسب برای تسهیل پرداخت‌های کوچک‌تر اما با فرکانس بالا خواهیم دید.

به ‌زودی شاهد این خواهیم بود که سرمایه‌گذاران بیت کوین با تمایل زیادی از این دارایی طبق آنچه در نظر گرفته ‌شده یعنی به ‌عنوان یک سیستم پول نقد الکترونیکی استفاده ‌کنند.