چارلی لی (Charlie Lee)

تاریخ تولد 1977
محل تولد ساحل عاج
محل تحصیل موسسه تکنولوژی ماساچوست
موقعیت شغلی ایجاد ارز دیجیتال Litecoin (LTC)

چارلی لی محقق رایانه و بنیان‌گذار ارز دیجیتال لایت کوین است که در گذشته برخی آن را نقره دیجیتال در برابر طلای دیجیتال بیتکوین می ‌نامند.

لی دارای مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد از موسسه معتبر فناوری ماساچوست است و لایت کوین را هنگام کار در گوگل ایجاد کرد.

در سال 2017 لی به دنبال انتقاد از جامعه مبنی بر اینکه افکار عمومی وی می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد، اکثر منابع خود را در لایت کوین سرمایه‌گذاری کرد. هم‌اکنون لی در بنیاد لایت کوین کار می‌کند که اختصاص به توسعه شبکه لایت کوین و چاپ بیشتر این کوین دارد.

چارلی لی در سال 2019:

در ماه ژانویه، لی اظهار داشت كه روی توسعه لایت کوین به صورتی که این ارز را از طریق معاملات محرمانه به یک ارز خصوصی‌تر و قابل تبدیل به پول تبدیل کند، متمرکز شده و استناد كرد كه زمینه اصلی رقابت در رمزارزها بین این دو حالت خواهد بود.

در ماه ژوئن، بنیاد لایت کوین همکاری خود را با صرافی Bibox و بلاک چین Ternio برای انتشار کارت های اعتباری رمزارزها اعلام کرد.

تعویض پذیری  تنها به پول بد (پولی که پول خوب را از جریان خارج می‌کند) اختصاص دارد که در لایت کوین و بیت کوین وجود ندارد.

در ماه ژوئن، لی ابراز نگرانی کرد که هاوینگ لایت کوین می‌تواند “شوک بزرگی” برای جامعه ماینرها باشد. در ماه اکتبر، لی با بیان اینکه شرکت برای دو سال دیگر پهنای باند خود را خریداری کرده است، اتهامات مبنی بر اعلام ورشکستگی بنیاد لایت کوین را رد کرد.

آنچه از لی در 2020 انتظار می‌رود:

از زمان راه‌اندازی لایت کوین در سال 2011، این ارز دیجیتال نقشه راه توسعه رمز ارزهای بسیاری در سال‌های بعد شد.

با اعلام لی مبنی بر اینکه لایت کوین باید روی حفظ حریم خصوصی و قابلیت تبدیل به پول تمرکز کند، انتظار داریم پیشرفت‌های بیشتری را در آن زمینه شاهد باشیم.

در ماه دسامبر، توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال grin و پروتکل محرمانه MimbleWimble برنامه‌هایی را برای ادغام این فناوری با لایت کوین اعلام کردند.