کامرون وینکلووس (Cameron Winklevoss)

تاریخ تولد 1982
محل تولد ساوتهمپتون، ایالات متحده
محل تحصیل دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد
موقعیت شغلی بنیان‌گذاری پروژه پیش ساز فیس‌بوک، سرمایه‌گذاری در فضای بلاک چین و ارز دیجیتال

کامرون وینکلووس یکی از مشهورترین نام‌های موجود در فضای رمز ارزها به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران سرویس تبادل و نگهداری ارز دیجیتال Gemini است. کامرون در دانشگاه هاروارد حضور یافت و در آنجا به همراه برادرش تایلر ایده شبکه اجتماعی connectU را مطرح کرد.

بعدها وینکلووس ادعا کرد که این ایده توسط بنیان‌گذار فیس‌بوک مارک زاکربرگ به سرقت رفته و علیه غول رسانه‌های اجتماعی وارد دادخواست شد.

در سال 2015، وینکلووس تأییدیه نظارتی صرافی Gemini را در ایالت نیویورک دریافت کرد و از آنجایی ‌که فضای رمزارزها همچنان در حال رشد است، خدمات و پیشنهادات خود را گسترش داد.

کامرون علاوه بر کارآفرینی، یک ورزشکار موفق است که در هاروارد و آکسفورد و در بازی‌های المپیک 2008 ، در تیم‌های قایقرانی شرکت کرد.

کامرون وینکلووس در سال 2019

در مصاحبه‌ای با CNBC در ماه ژوئیه پس از فاش شدن پروژه رمزنگاری فیس‌بوک Libra، کامرون و برادرش تایلر پیش‌بینی کردند که هر یک از شرکت‌های FANG (فیس‌بوک، آمازون، نتفلیکس و گوگل) تا سال 2021 ارزهای دیجیتالی را به شکلی پیاده‌سازی خواهند کرد.

در ماه اکتبر، کامرون توییت کرد که خرید بیت کوین می‌تواند به فرار از اوراق قرضه منفی به ارزش 17 تریلیون دلار کمک کند. این بحث در مورد چالش‌های انتقال این میزان بدهی در بیت کوین دامن زد.

بعد ها در همان ماه، وی اظهار داشت که ارزش بیت کوین به ‌درستی با ‌عنوان “طلای دیجیتال” مشخص نمی‌شود بلکه  بیت کوین به‌عنوان یک منبع امن و حقیقی دارای ارزش می باشد.

در سال 2019 دوقلوهای وینکلووس مجموعه خدمات Gemini را شامل خدمات و معرفی حساب‌های فرعی برای سرمایه‌گذاران نهادی گسترش دادند.

آنچه از وینکلووس در سال 2020 انتظار می‌رود

در سال 2020 شاهد این خواهیم بود که Gemini وارد حوزه های جدیدی خواهد شد و خدمات خود را برای جذب مشتری در یک فضای تبادل بسیار رقابتی گسترش خواهد داد. ما انتظار داریم در سال جدید شاهد چندین مالکیت، مشارکت استراتژیک و برنامه‌های آزمایشی از کامرون وینکلووس سوی باشیم.