بروک پیرس (Brock Pierce)

تاریخ تولد 1981
محل تولد مینیاپولیس، ایالات متحده
محل تحصیل دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
موقعیت شغلی حامی و سرمایه‌گذار کریپتو

بروک پیرس، بازیگر حزوه کودک سابق و کارآفرین و بشر دوست، از سال 2001 هنگامی که Internet Gaming Entertainment را تأسیس کرد، مشغول به تجارت ارز مجازی شد.

پیرس رئیس بنیاد بیتکوین و بنیان گذار EOS Alliance ، Block.one ، Blockchain Capital ،Tether و Mastercoin است.

بلاکچین کپیتال در سال 2013 تاسیس شد و اولین صندوق سرمایه گذاری است که صرفاً در شرکت های فناوری بلاکچین سرمایه گذاری می کند.

پیرس تاکنون بیش از 5 میلیارد دلار برای شرکت ها و سازمان هایی که از آنها پشتیبانی می کنند درآمد کسب کرده است.

تمرکز پیرس در حال حاضر بر تأثیر اجتماعی در پورتوریکو است. وی هم اکنون عضو هیئت مدیره بنیاد Integro در پرتوریکو هم هست که این بنیاد از ابتکارات زیست محیطی و حفظ فرهنگی در این جزیره حمایت می کند. 

دستاوردهای پیرس در سال 2019

در ماه فوریه پیرس اعلام کرد که قصد دارد صرافی ارزدیجیتال شکست خورده مت گاگس را مجدد راه اندازی کند و  به طلبکارانی که هنگام هک شدن این ارز در سال 2014 بیتکوین خود را از دست دادند سود برگرداند.

مهلت جبران دارندگان BTC که با هک حساب از آن ها کلاه برداری شد به مارس 2020 منتقل شده است. وی در کنفرانس تولیپ در ژوئن ابراز نگرانی کرد که برخلاف هرگونه ادعای عدم تمرکز شبکه، در حال حاضر تولید کنندگان EOS Block توسط یک “الیگارشی چینی” اداره می شوند.

پیرس در توسعه ارزدیجیتال در حال رشد در پورتوریکو که از زمان طوفان ماریا شروع به کار کرده فعالیت میکند. 

آنچه که بیدارز از پیرس در سال 2020 انتظار دارد

امیدواریم که در سال 2020 در مورد شرایط مت گاگس قاطعیت بیشتری شاهد باشیم. چه طرح پیرس اجرا شود و چه نه، جبران ضرر مال باختگان می تواند پیشرفت مثبتی در این صنعت باشد. علاوه بر این انتظار داریم شبکه EOS  بخاطر مشکلاتی که با دولت خورده اکوسیستم 3 میلیاد دلاریش تعدیل شود.