برایان آرمسترانگ (Armstrong)

تاریخ تولد 1983
محل تولد سانفرانسیسکو- آمریکا
محل تحصیل دانشگاه رایس
موقعیت شغلی تاسیس یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال

برایان آرمسترانگ مهندس نرم‌افزار، مشاور، مدیر ریسک و کارآفرین در حوزه کریپتو است. حرفه او درزمینه رمز ارزها در سال 2012 هنگامی ‌که بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Coinbase شد (یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین صرافی های ارز دیجیتال، با ارزش بیش از 1.6 بیلیون دلار) آغاز شد.

اگرچه آرمسترانگ بیشتر به خاطر اجرای Coinbase شناخته می‌شود، اما وی از بنیان‌گذاران بنیاد GiveCrypto نیز هست، خیریه‌ای که مبلغ 4 میلیون دلار کمک مالی (در غالب ارز های دیجیتال) برای افرادی که در فقر زندگی می‌کنند جمع‌آوری کرده است.

برایان آرمسترانگ در سال 2019:

با توجه به این موضوع که در سال گذشته 8 میلیون کاربر جدید به کوین بیس اضافه ‌شده است و حدود 2 بیلیون دلار هزینه تراکنش از زمان راه‌اندازی آن یعنی از سال 2012 صرف گردیده ، سال 2019 یک رشد پایدار برای Coinbase بوده است.

در ماه اکتبر آرمسترانگ از برایان شاتز و شرود براون به دلیل فشار آوردن به غول‌های پردازش پرداخت Stripe، Mastercard و Visa برای خروج از جامعه libra انتقاد کرد و این اقدام را بسیار غیر آمریکایی خواند.

بعداً در همین ماه در یازدهمین سالگرد انتشار کاغذ سفید بیت کوین، Coinbase گزارشی را منتشر کرد که در آن نتیجه می‌گیرد بیت کوین از سال 2013 تاکنون نسبت به S&P همچنان بهتر است.

شاخص s&p یک شاخص سهام آمریکایی است که بر اساس حجم بازار های۵۰۰ شرکت بزرگ به همراه سهام عادی ثبت ‌شده در NYSE ارائه شده‌ است.

در اواخر ماه دسامبر، پس‌ از آنکه گوگل و اپل شروع به حذف کردن کیف پول‌های مختلف کریپتو و اپلیکیشن های مرورگر غیر متمرکز نمودند، آرمسترانگ ابراز نگرانی کرد که اپل می‌تواند برنامه Coinbase را حذف کند و این روند می‌تواند اثرات منفی بر صنعت کریپتو بگذارد.

در اوایل همین ماه آرمسترانگ به ‌عنوان یکی از مربیان برنامه هفته‌ای راه‌اندازی کریپتوی آندرسن هوروویتس معرفی شد.

از آرمسترانگ در سال 2020 چه انتظاری می‌رود:

Coinbase شاید یکی از محبوب‌ترین صرافی‌ها برای افراد تازه‌وارد در دنیای کریپتو باشد. در بسیاری از موارد، افرادی که به این صنعت وارد می شوند اولین رمز ارز خود را در Coinbase خریداری می‌کنند. با این موفقیت، سطح بالایی از نظارت و فشار مقامات نظارتی به وجود خواهد آمد.

به همین ترتیب ما انتظار داریم Coinbase صرفاً مسیر خود را برای تبدیل‌شدن به &P 500 برای بازارهای کریپتو از طریق ارایه خدمات بهتر ادامه دهد.