ولاد زمفیر (Vlad Zamfir)

تاریخ تولد 1990
محل تولد کانادا (اُتاوا)
محل تحصیل University of Guelph
موقعیت شغلی توسعه‌دهنده بلاک چین (سرپرست پروژه Casper)

زندگی نامه:

ولاد زمفیر (Vlad Zamfir) یک محقق در زمینه اقتصاد رمزنگاری و پروتکل های اجماع، به خصوص پروتکل های اثبات سهام است. بر اساس پیش بینی گذار اتریوم از اثبات کار، زمفیر از سال 2014 به تحقیق در زمینه کارایی اثبات سهام پرداخته است. مدلی که هم اکنون زمفیر در حال تکمیل آن است، «کسپر با ساخت صحیح» نام دارد.

ولاد زمفیر که خود را با عناوین «پوچ گرا» و «ترول» معرفی می کند، اغلب در مذاکرات داغ حاکمیت بلاک چین شرکت می کند، و بر این باور است که یک مسیر اشتباه در ساخت این شبکه ها می تواند به جای ایجاد سیستم های آزادی بخش، سیستم هایی مستبد ایجاد کند.

ولاد زمفیر در سال 2019:

در ماه فوریه، همکاری زمفیر با کسپر لبز، در جهت تحقیق و توسعه پروتکل «کسپر با ساخت صحیح (CBC Casper)»، برای یک بلاک چین جدید اثبات سهام شکل گرفت. زمفیر، با این که ظرفیت بیت کوین و اتریوم برای فاصله گرفتن از اثبات کار در آینده نزدیک را زیر سوال برد، هنوز هم با بنیاد اتریوم همکاری دارد. در ماه سپتامبر، یک دوره سرمایه گذاری سری A توسط تِرِن پیزر از هلدینگ گروه آکیوتاس برگزار شد، و کسپر لبز توانست از این طریق 14.5 میلیون دلار سرمایه جذب نماید.

ولاد زمفیر در سال 2020:

سال 2020، سالی سرشار از تحقیق و توسعه برای زمفیر است، چرا که توسعه دهندگان انجمن اتریوم و کسپر لبز برای تصحیح طراحی پروتکل اجماع اثبات سهام پیش از اجرای آن، به عنوان یک گروه متحد شده اند.