رن کریستنسن (Rune Christensen)

تاریخ تولد 1988
محل تولد دانمارک
محل تحصیل دانشکده تجارت کپنهاگ
موقعیت شغلی تاسیس MakerDAO و راه اندازی DAI Stablecoin

رون کریستینسن ساکن کپنهاگ، مدیرعامل و بنیانگذار MakerDAO است که Dai اولین پول بادوام در ارز دیجیتال بلاکچین را منتشرمی کند.

از سال 2015، کریستینسن بر ایجاد چشم انداز و ساختار سازمانی سازمان استقلال غیرمتمرکز و مبانی اقتصادی ارز دیجیتال پایدار دای متمرکز شده است. او همچنین به زبان ماندارین چینی مسلط است. 

رون کریستنسن در سال 2019

یکی از شدیدترین جریان های فضای اتریوم در طول سال 2019 رشد اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز بود که MakerDAO و Dai stablecoin نقش کلیدی در این تغییر داشتند. MakerDAO در تلاش برای گسترش دسترسی و استفاده از Dai با پروژه های مختلفی در طول سال همکاری کرده است.

در ماه سپتامبر، MakerDAO کمک مالی به توسعه دهنده و همکاری با پلتفرم مستقل مبتنی بر blockchain Opolis برای پرداخت دای به اقتصاد آزاد را اعلام کرد. در ماه آگوست، MakerDAO با سرمایه گذار جایگزین بانکی Monolith مستقر در لندن همکاری کرد تا پرداخت های Dai را به ویزا کارت خود وارد کند.

در پایان سال، MakeDAO از فروش 27.5 میلیون دلاری توکن MKR به Dragonfly Capital Partners و Paradigm خبر داد تا DeFi را وارد بازارهای آسیا کند.

بزرگترین بروزرسانی فنی در پلت فرم MakerDAO ، راه اندازی Multi-Garateral Dai در ماه نوامبر بود که باعث افزایش دارایی های پشتوانه Dai فراتر از Ethereum خواهد شد.

انتظارت Cointelegraph برای سال 2020

به دنبال حرکت چشمگیر جنبش DeFi در سال 2019، انتظار داریم امسال شاهد ریتم مداوم بروزرسانی های این پروتکل برای پلتفرم MakerDAO و بالندگی کل اکوسیستم DeFi در Ethereum باشیم. اگرچه ما در فضای DeFi پیشرفت های فنی بزرگی را پیش بینی می کنیم، اما مسئله بزرگ حل نشده میزان پذیرش اجتماعی آن خواهد بود.