راجر ور (Roger Ver)

تاریخ تولد 1979
محل تولد سن خوزه- آمریکا
محل تحصیل دانشگاه استنفورد، کالج دنزا
موقعیت شغلی تبلیغ زودهنگام بیت کوین، سرمایه‌گذاری و پشتیبانی از بیت کوین کش

راجر ور متقاضی و سرمایه‌گذار اولیه بیت کوین است که بسیاری از امواج اولیه راه‌اندازی بیت کوین را تأمین کرده است.

او هم‌اکنون به‌عنوان طرفدار بیت کوین کش، به‌عنوان یکی از فورک های بیت کوین، در فضای رمزنگاری بسیار شناخته‌شده است.

ور آزادی‌خواه سرمایه‌دار، با حكم زندان فدرال در ایالات‌متحده به دلیل فروش مواد منفجره از طریق خدمات پستی، به حبس محكوم شد. پس از تحمل زمان حبس خود، ور به توكیو رفت و در سال 2014 از تابعیت ایالات‌متحده انصراف داد.

تا آگوست سال 2019، ور مدیرعامل (Bitcoin.com) بیت کوین دات کام بود، سایتی كه علاوه بر سرویس مبادله و کیف پول، دارای اخبار رمزنگاری‌شده است. او اکنون به‌عنوان رئیس اجرایی فعالیت می‌کند؛ همچنین ور یکی از پنج بنیان‌گذار بنیاد بیت کوین است.

راجر ور در سال 2019

در ماه ژوئن، دادگستری دیوان عالی انگلیس و ولز دادخواست افترا علیه ور توسط محقق رایانه استرالیایی و به گفته خود، مخترع بیت کوین، کریگ رایت را رد کردند.

رایت با ابراز امیدواری ادعا کرد که دادخواست افتراء مشابهی را در ایالات‌متحده نیز مطرح کرده است، اما دادگاه با استناد به اینکه ایالات‌متحده صلاحیت محلی برای این پرونده را ندارد، پرونده را بست.

در ماه آگوست، ور سمت مدیریت عامل خود را در Bitcoin.com ترک کرد و به‌جای آن به سمت رئیس اجرایی تغییر یافت. در ماه نوامبر، ور اقدام به پخش بیت کوین کش در فیس بوک نمود تا تصویب رمزنگاری را گسترش دهد.

هریک از دوستان وی در فیس بوک 5 دلار بیتکوین کش دریافت کردند که وی ادعا می‌کند به‌آسانی ارزش آن 5،000 دلار خواهد شد.

در ماه نوامبر، ور خبر از راه ‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلاری BCH برای تأمین اعتبار توسعه راه‌ ‌های پرداخت و خدمات مالی بدون پشتیبانی برای ارز را اعلام کرد.

آنچه از ور در 2020 انتظار می‌رود

با کنار گذاشتن ور از مدیریت عامل Bitcoin.com، انتظار داریم که همچنان در سال جدید پیشرفت و تأمین بودجه اکوسیستم BCH را ادامه دهد.