نیک زابو (Nick Szabo)

تاریخ تولد 1967
محل تولد ایالات متحده
محل تحصیل دانشگاه جورج واشنگتن
موقعیت شغلی ایده های رمزنگاری پیشگام ، ایجاد BitGold

نیک سابو (Nick Szabo) از دهه ی 90 میلادی در حوزه ارزهای دیجیتال مشارکت و حضور مستمر داشته است. از میان طرح‌ها و ایده‌های ناب او می توان به” قراردادهای هوشمند” و همچنین طراحی بیت گلد (Bit Gold) اشاره کرد. وی همواره از افراد و شخصیت های پیشرو، پیشگام و تاثیر گذار در دنیای رمز ارزها و بیت کوین بوده است. بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران در دنیای دیجیتالی رمز ارزها از نیک سابو به عنوان محتمل ترین فرد برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کویین نام می برند.  

در این مقاله با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

اصولا نیک سابو، حضور نسبتا آرام و به دور از هرگونه حاشیه و جنجالی را در کسب و کار و حوزه ی فعالیتی خود دارد.اما گهگاهی به اظهار نظر پیرامون مسائل و موضوعات روز اجتماعی، تحولات فناورانه و رویدادها و اتفاقاتی که در فضای ارزهای دیجیتالی رخ می‌دهد در حساب توییتر خود می پردازد و مقالات جامع و مفصلی را در مورد فناوری، سرمایه و جامعه می نویسد و در وبلاگ شخصی خود تحت عنوان Unumerated نشر می دهد.

دستاوردهای نیک سابو در سال 2019 :

در آغاز سال 2019 در اجلاس بیت کوین اسرائیل که در دانشگاه تل آویو برگزار گردید، سابو چنین پیشنهادی را مطرح کرد که بانک های مرکزی در اقصی نقاط جهان، به منظور تامین ذخائر مالی خود و همچنین تضمین و اثبات توانمندی در پرداخت بدهی ها به بیت کوین روی آورند. به عبارتی ، بیت کوین را در روش های پرداخت خود گنجاندند.

وی همچنین اظهار کرد که  استفاده و بکارگیری از ارزهای دیجیتال احتمالا در مناطق بی ثباتی که سیستم های مالی و پولی غیر قابل اعتماد هستند و در معرض نوسانات شدید بازار قرار دارند، قابل پیاده سازی و گنجانده شدن است.

سابو همچنین علاقه و حمایت خود را در راستای توسعه ” شبکه لایتنینگ” اعلام کرد و از اجرا و پیاده سازی چنین برنامه و طرحی، بسیار رضایتمند و خشنود است.

نیک سابو در سال 2020:

از منظر معامله گران و سرمایه‌گذاران، مشخص نیست که نیک سابو در آینده بر روی چه موارد و موضوعاتی از پروژه های سرمایه گذاری، تمرکز و فعالیت خواهد کرد.اما چنین انتظاری از وی به عنوان شخصیتی پیشتاز و پیشرو در عرصه ی رمز ارزها می رود که در خصوص دنیای بی حد و مرز ارزهای دیجیتال و آینده ی آنها، نظرات و مباحث بیشتری را مطرح کند و در مورد رویدادهای جهانی ، تحولات فناوری و حتی فراتر از آن نیز اظهار نظر داشته باشد.