نچک کودریک (Nejc Kodrič)

تاریخ تولد 1987
محل تولد اسلوونی
محل تحصیل دانشکده علوم سازمانی در کرانج
موقعیت شغلی تأسیس صرافی رمزارز Bitstamp

نچک کودریک نقش موثری در پیشرفت شرکت بیت ‌استمپ (واقع در لوکزامبورگ) داشته و این شرکت را به یکی از پیشروترین صرافی های بیتکوین در جهان با بالاترین حجم معامله تبدیل کرده است.

کودریک این شرکت را در سال 2011، در پارکینگ خانه‌اش و تنها با 1000 یورو تاسیس کرد. پس از اینکه صندوق پوشش ریسک “پنترا کپیتال” مبلغ 10 میلیون دلار در شرکت بیت استمپ سرمایه گذاری کرد، تجارت دیگر دارایی های دیجیتال همچون اتریوم و ریپل نیز در این شرکت آغاز شد.

در سال 2016 کودریک توانست بیت استمپ را به عنوان اولین صرافی ارزهای دیجیتال کاملاً مجاز در اتحادیه اروپا به ثبت برساند. پس از آن این شرکت فعالیت های خود را در دیگر مناطق جهان گسترش داد.

نچک کودریک در سال 2019

با وجود کشورهای زیادی که همواره قوانین جدیدی در مورد کاربرد ارزهای دیجیتال در تجارت وضع می کنند، هدایت این مقررات متغیر برای یک صرافی ارزهای دیجیتال با قدمت بالا، یک چالش دائمی محسوب می شود.

بیت استمپ، به عنوان بزرگ ترین صرافی در اروپا همواره در حال توسعه کار خود به دیگر نقاط جهان بوده است.

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک در ماه آوریل بیت لایسنس را به شرکت بیت استمپ اعطا کرد که به موجب این مجوز، شرکت بیت استمپ قادر به ارائه خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال به ساکنان نیویورک خواهد بود.

علاوه بر این بیت استمپ با کارگزاری BCB که در زمینه ارزهای دیجیتال پیشرو است، همکاری خود را آغاز کرد تا سرمایه گذاران بریتانیایی بتوانند پوندهای خود را از طریق حساب‌های بیت استمپ خود منتقل سازند.

در ماه نوامبر شرکت بیت استمپ از استخدام آندره لیلرتاپین به عنوان مدیر توسعه تجارت در منطقه آسیا- اقیانوسیه خبر داد که به نظر می رسد پایگاهی مناسب برای توسعه و گسترش این صرافی باشد.

در نمایشی عمومی در زمینه کارایی بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جهانی، کودریک برای یک فنجان قهوه 1 میلیارد دلار بیت کوین پرداخت کرد.

کودریک در سال 2020

در سال 2020 شرکت بیت استمپ به رشد و توسعه در بازارهایی با تمرکز بر منطقه آسیا- اقیانوسیه ادامه می دهد و این توسعه همزمان با گذر از چارچوب های نظارتی بر قوانین جهانی دارایی های دیجیتال و خدمات مالی انجام می شود.