منیب علی (Muneeb Ali)

تاریخ تولد 1981
محل تولد پاکستان
محل تحصیل Princeton University
موقعیت شغلی بنیان‌گذار Blockstack

زندگی نامه:

منیب علی (Muneeb Ali) از موسسین بلاک استک است؛ یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز، که بیش از 375 اپلیکیشن/استارتاپ بر پایه آن بنا شده اند. وی به عنوان مدیرعامل شرکت بلاک استک PBC مشغول به فعالیت است، که شرکتی عام المنفعه در زمینه توسعه فناوری بلاک استک می باشد. منیب علی موفق به کسب سرمایه 75 میلیون دلاری از سوی سرمایه گذارانی همچون یونیون اسکوئر ونچرز، وای کامبینیتور، لوکس کپیتال، وینکلوُس کپیتال و دیگر شرکت ها شده است. اخیراً بلاک استک در لیست 100 استارتاپ آینده دار CNBC قرار گرفته است.

منیب مدرک دکترا و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر و از دانشگاه پرینستون دریافت کرد. تز دکترای منیب، از سوی دانشگاه پرینستون نامزد دریافت جایزه پایان نامه ACM SIGCOMM شد. منیب به عنوان سخنران مهمان در دانشگاه پرینستون، سخنرانی های راجع به محاسبات ابری ارائه می دهد، و نشریات پژوهشی وی بیش از 1300 استناد دارند. او یکی از شخصیت های اصلی در کتاب جورج گیلدر به نام «زندگی پس از گوگل» است، و همچنین بارها به عنوان مشاور فنی در برنامه سیلیکون ولی شبکه HBO حضور داشته است.

منیب علی در سال 2019:

بلاک استک در سال گذشته تاریخ ساز بود، و توانست اولین توکن مورد تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا باشد، و از طریق مقررات A+، 23 میلیون دلار افزایش سرمایه را تجربه کند. این فرآیند شامل 10 ماه مکاتبه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا بود، و تا زمان دریافت تاییدیه از سوی این کمیسیون، 2 میلیون دلار هزینه در بر داشت. در ماه آگوست، بلاک استار موفق به کسب سرمایه استراتژیک از سوی غول فناوری و منابع انسانی ژاپنی به نام «هدلینگ ریکروت» شد، که به کمک وضوح مقرراتی توکن، ورود به بازارهای آسیا را آسان تر نموده است. 

منیب علی در سال 2020:

در طول سال 2020، تعداد بیشتری از برنامه های بلاک استاک از طریق برنامه استخراج اپلیکیشن این شبکه تامین بودجه می شوند. در این برنامه، ماهانه 200 هزار دلار به پروژه های برتر اکوسیستم بلاک استار تعلق می گیرد. اکنون که این توکن در بازار حاضر و فعال است، این گروه به توسعه دسترسی شبکه ادامه می دهند، تا به آن ارزش و سود ببخشند.