مایک کایاموری (Mike Kayamori)

تاریخ تولد 1980
محل تولد ژاپن
محل تحصیل دانشگاه توکیو ، دانشکده تجارت هاروارد
موقعیت شغلی نقش های ارشد سرمایه گذاری و فناوری در آسیا

مایک کایاموری بیش از 20 سال تجربه در فعالیت در شرکت های فناوری پیشرفته و سرمایه گذاری مانند شرکت میتسوبیشی ، سرمایه گلوبسپان و گروه سافت بانک دارد.

در سال 2014، او شرکت فن آوری پیشرفته بلاکچین Quoine را تأسیس کرد که صرافی پیشرو ارز دیجیتال آسیا Liquid را در سال 2018 را ایجاد کرد.

 مایک کایاموری در سال ۲۰۱۹

در سال 2019، کایاموری برای گسترش حضور Quoine و Liquid در منطقه آسیا و اقیانوس آرام تلاش کرد. در ماه نوامبر کیاموری در Blockshow Asia 2019 صحبت کرد و نظرات خود را در مورد وضعیت نظارتی فضای دارایی های ارز دیجیتال بیان کرد و گفت که از آیین نامه دقیق صنعت حمایت می کند.

طبق گزارشات، در ماه ژوئن صرافی Liquid میزبان مرحله عمومی توکن های Gram توسط تلگرام است.

البته خیلی زود SEC انتشار توکن Gram را برای عموم متوقف كرد و فاش شد كه این توکن ها برخلاف برنامه ریزی قبلی در پایگاه عظیم 250 میلیون کاربری این پیام رسان جمع آوری نخواهند شد.

در ماه سپتامبر این صرافی نخستین پیشنهاد اولیه مبادله ای خود را برای یک سیستم عامل ابر محور موبایل با Phunware Inc انجام داد. 

انتظارات Cointelegraph برای سال 2020

با توجه به گستردگی بازار ارزدیجیتال آسیا ما پیش بینی می کنیم که کایاموری و تیم وی نه تنها حضور خود را در منطقه تقویت کنند، بلکه در کشورهای دیگر نیز جایگاه  ویژه ای کسب کنند.

ما همچنین انتظار داریم IEO های بیشتری که در ماه های آینده میزبان صرافی Liquid باشند.

اگرچه ناظران مختلف مالی در سراسر جهان از جمله SEC در ایالات متحده مدعی هستند که چنین حراجی هایی می توانند بدون اوراق بهادار انجام شده شوند.