مارکو سانتوری ( Marco Santori )

تاریخ تولد 1982
محل تولد ایالات متحده آمریکا (کالیفرنیا)
محل تحصیل دانشگاه‌های (کالیفرنیا، برکلی، نوتردام)
موقعیت شغلی مدیر ارشد حقوقی Blockchain.com

زندگی نامه:

مارکو سانتوری ( Marco Santori ) وکیل است و پیشتر یکی از شرکای شرکت Cooley LLP بوده است. سانتوری در فوریه سال 2018 از سمت خود در شرکت کولی استعفا داد تا به ریاست بخش اجرایی و مدیریت ارشد حقوقی در Blockchain.com برسد، که یک استارتاپ مشهور در زمینه کیف پول ارزهای دیجیتال می باشد. در دنیای حقوقی، سانتوری به عنوان توسعه دهنده «قرارداد ساده برای توکن های آینده» شناخته می شود؛ این قرارداد یک چارچوب قانونی است که عرضه اولیه ارزها را بدون نیاز به تشکیل پرونده های حقوقی گسترده، با مقررات سازگار می سازد.

در جلسات بیت لایسنس سازمان امور مالی نیویورک، سانتوری نماینده گروه تجاری بنیاد بیت کوین بود، و سپس در سال 2013 به عنوان مدیر کمیته امور نظاری در این گروه برگزیده شد. سانتوری همچنین یکی از شخصیت های اصلی در شکل گیری استراتژی بلاک چین دلاوِر (Delaware) بود.

مارکو سانتوری در سال 2019:

در طول سال 2019، سانتوری نظرات خود را درمورد تغییر مقررات بلاک چین و کسب و کارهای ارز رمزپایه اعلام می کرد. ویلیام هینمن، رئیس بخش امور مالی شرکت ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا، در این سال اظهار داشت که در وضعیت کنونی اتریوم و بر اساس چارچوب های نظارتی موجود، نمی توان این ارز را واجد شرایط لازم برای معرفی به عنوان اوراق بهادار دانست. سانتوری در ماه مارس به این اظهارات پاسخ روشنی داد، و تفاوت میان اتریوم امروزی با راه اندازی اولیه این شبکه را به عنوان تمایز اصلی معرفی کرد، که باید در زمان تحلیل بیانیه هینمن در نظر گرفته شود.

زمانی که سازمان امور مالی نیویورک طرح های پیشنهادی جدیدی برای بازنگری بیت لایسنس، و تطبیق آن با دیگر دارایی های رمزنگاری در قوانین فعلی انتقال پول ارائه داد، سانتوری در توئیتر خود این طرح های پیشنهادی را بررسی کرده و اظهار داشت که این تغییرات در یکی از سخت ترین دامنه های مقرراتی، می تواند نشان دهنده قدمی مثبت در مسیر درست برای قانون گذاری کسب و کارهای رمزنگاری باشد.

مارکو سانتوری در سال 2020:

در سال 2019 قوانین، سیاست ها و فناوری به سرعت دستخوش تغییرات می شدند، اما سال 2020 سال شفافیت و نوآوری است. در سال 2020 «پادشاه وکلای ارزهای دیجیتال» همچنان به ارائه نظرات خود ادامه می دهد، تا ما از رشد و پیشرفت مقررات دارایی های رمزنگاری برای سرمایه گذاران و کسب و کارها و همچنین راه اندازی شرکت های مبتنی بر بلاک چین آگاه تر باشیم.