جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)

تاریخ تولد 1992
محل تولد واشنگتن دی سی ، ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن
موقعیت شغلی کار در زمینه رمزنگاری و قانون

جیک چروینسکی به عنوان مشاور در شرکت Compound Lab و استاد یار در مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون فعالیت می کند. او با اعتقاد بر اینكه فناوری بلاکچین می تواند بسیاری از مشکلات دايمی در جهان را برطرف كند، در سال 2017 به ارزدیجیتال علاقه مند شد.

او در مورد موضوعات مربوط به مقررات ارز دیجیتال شامل قوانین امنیتی ایالات متحده، مانند پرونده SEC در مقابل Kik ،ریپل Blockstack و موارد دیگر اظهار نظر می کند.

 جیک چروینسکی در سال 2019

در طول سال 2019، چروینسکی در مورد پرونده های حقوقی مربوط به صنعت ارز دیجیتال نظیر دادخواهی سنخی بر علیه Ripple، جریمه Block.one توسط SEC و پرونده درجریان Craig Wright در مقابل Kleiman مشارکت داشته است.

در پی افشا گسترده ایمیل صرافی بیتمکس، چروینسکی در مورد اینکه آیا مزایای فرآیند Know Your Customer می تواند خطر ذاتی جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران را به یك شخص ثالث متمرکز یا مطمئن ضمانت كند یا نه تردید کرد.

در نگاهی به سال 2019 میبینیم که چروینسکی از عدم قطعیت نظارتی پایدار در صنعت ارز دیجیتال و تعداد کم اقدامات اجرایی توسط SEC متعجب است.

انتظارات بید ارز برای سال 2020 چروینسکی

اون به عنوان مشاور عمومی برای سرمایه گذاری در امور مالی غیر متمرکز Compound، اکنون وظیفه دارد به شرکت های ارز دیجیتال که در مسیر  رشد و پیشرفت زیاد اما پرریسک هستند مشاوره بدهد.

ما پیش بینی می کنیم که Compound در راس تلاشهای وی باشد و او همچنان به ارائه توضیحات و روشنگری در مورد قانون ارز دیجیتال هم بپردازد.