جک دورسی (Jack Dorsey)

تاریخ تولد 1977
محل تولد سنت لوییس، آمریکا
محل تحصیل دانشگاه نیویورک
موقعیت شغلی تأسیس توییتر و اسکور

جک دورسی مدیرعامل توییتر و شرکت تلفن همراه اسکور (Square) است. دورسی برای مدتی طولانی مدافع بیتکوین بود و در سال 2017 اظهار داشت که بلاکچین، “قفل بازکن بزرگ بعدی” است.

در 27 نوامبر 2019، دورسی توئیت کرد که بیت کوین آینده خود را توسط آفریقا رقم خواهد زد و اعلام کرد که برای پیشبرد این موضوع در سال 2020 به منطقه بازخواهد گشت. با این‌حال دورسی در سپتامبر سال 2019 گفت که بیت کوین به دلیل نوسانات خود آماده تبدیل‌شدن به ارز نیست. پیش از ورود به دنیای فناوری، دورسی ماساژوری معتبر بود و در طراحی مد هم فعالیت داشت.

جک دورسی در سال 2019

سال 2019 شاهد تحولات اساسی در ارز دیجیتال و ایجاد بسترهای رسانه اجتماعی بود. هنگامی‌که فیس‌بوک اعلام کرد قصد دارد با پروژه Libra، یک رمزارز جدید ایجاد کند، قانون‌گذاران و بسیاری از مفسران از این نظریه انتقاد کردند؛ ازجمله دورسی که احتمال پیوستن توییتر و یا اسکور به کنسرسیوم حاکم بر این پروژه را رد کرد.

در این سال، دورسی با راه‌اندازی ارز دیجیتال Square، تیم جدیدی استخدام کرد که برای پشتیبانی از تصویب بیت کوین از طریق زیرساخت‌ها، توسعه پروتکل و طراحی UX مستقیماً با بیت کوین کار می‌کردند.

همچنین دورسی گفته بود که آفریقا جایی است که قصد دارد به دنبال تدارک یک تور در این قاره، آینده بیت کوین را مشخص کند.

در پایان سال دورسی اعلام کرد که توییتر پس از یک سال بحث و گفتگوی جدی پیرامون شیوه‌های سانسور و سوگیری‌های احتمالی خدمات متمرکز، استانداردی باز برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز ایجاد خواهد کرد.

آنچه از دورسی در 2020 انتظار می‌رود

در آغاز سال جدید، دورسی کاملاً متعهد است که مستقیماً از طریق بیتکوین و باز بودن استانداردهای مربوط به سیستم‌عامل‌های غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی، به پیشبرد امور مالی بپردازد، بنابراین انتظار می رود شاهد گام‌های بزرگی در این زمینه باشیم.

بسته به ثبات و در دسترس بودن کانال‌های پرداخت شبکه لایتنینگ، این امکان وجود دارد که دورسی بتواند نوسانات و یا خطاهای بیت کوین را در توییتر یا اسکور (Square) اصلاح کند.