دنیل لاریمر (Daniel Larimer)

تاریخ تولد 1981
محل تولد ایالات متحده آمریکا (ویرجینیا)
محل تحصیل فلوریدا (Virginia Tech)
موقعیت شغلی بنیانگذار Bitshare، مدیر توسعه Block.one و از توسعه‌دهندگان پروژه رمزارزی EOS

زندگی نامه:

دنیل لاریمر (Daniel Larimer) از زمان راه اندازی شبکه بیت کوین در سال 2009، به عنوان یک توسعه دهنده فعال در حوزه بلاک چین فعالیت داشته، و همچنین چندین پلتفرم ارزهای رمزپایه مهم را نیز راه اندازی کرده است: بیت شیرز، یکی از اولین صرافی های غیرمتمرکز، سازمان مستقل غیرمتمرکز و صادرکننده دارایی های دیجیتال سفارشی؛ استیمیت، اولین پلتفرم شبکه اجتماعی که در بلاک چین ساخته شد؛ و EOSIO، یک پروتکل رایگان و متن باز که برای پرسرعت کردن، مقیاس پذیر کردن و آسانی استفاده از اصول اساسی ایمن و شفاف پایگاه های داده توزیع شده، طراحی شده است.

پروتکل EOSIO در سال 2018 توسط Block.one منتشر شده و از آن پس تا کنون توسط انجمنی از توسعه دهندگان متن باز نگهداری/اجرا می شود. این انجمن توسعه دهندگان چندین بلاک چین را در EOSIO ایجاد کرده اند، که از جمله آن ها می توان به بلاک چین عمومی مشهور EOS (ایاس) اشاره کرد. حق مالکیت، نگهداری یا نظارت بر بلاک چین عمومی ایاس، به Block.one تعلق ندارد.

دنیل لاریمر در سال 2019:

یکی از مهم ترین اتفاقات ایاس در سال 2019 را می توان رونمایی از پلتفرم رسانه اجتماعی Voice دانست؛ وویس جایگزینی غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور برای پلتفرم های فعلی است که از طریق سیستم توکن به نظارت و تشویق محتوای باکیفیت میپردازند، و بی شباهت به پروژه پیشین لاریمر به نام استیمیت نیست. 

در ماه سپتامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت Block.one را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده ای متهم کرد که در طول یک سال موفق به جمع آوری 4.1 میلیارد دلار شده بود، و به همین دلیل این شرکت محکوم به پرداخت جریمه مالی شد؛ شرکت بلافاصله 21 میلیون دلار جریمه مدنی را پرداخت کرد. 

دنیل لاریمر در سال 2020:

2020 سالی پر کار برای Block.one و ایاس است. در طول سال گذشته، به دلیل گمانه زنی های بی ثبات در مورد تغییر منابع که عملاً کل شبکه را از کار بازداشت، ایاس با کمبود منابع محاسباتی روبرو شد. همچنین مشخص شد که اکثر تولید کنندگان بلاک در چین مستقر هستند، و این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مورد تمرکز جغرافیایی در تغییر محیط های نظارتی شد.

سال 2020 شاهد تلاشی هماهنگ برای ایجاد تغییرات زیربنایی در جهت حذف گروه کوچک حاکم، و جلب توجه توسعه دهنده ها است. در این سال، پلتفرم رسانه اجتماعی وویس راه اندازی می شود، که Block.one ادعا دارد بهترین اپلیکیشن این شبکه است.