کریس لارسن (Chris Larsen)

تاریخ تولد 1960
محل تولد ایالات متحده آمریکا (سن فرانسیسکو)
محل تحصیل San Francisco State University
موقعیت شغلی هم بنیانگذار ریپل

زندگی نامه:

کریس لارسن (Chris Larsen) تا سال 2016 به عنوان یکی از موسسین و مدیر عامل ریپل مشغول به کار بود، اما پس از آن از این سمت کناره گیری کرده و اکنون به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره ریپل فعالیت می کند. لارسن پیش از پیوستن به ریپل، یک بازار وام دهی همتا به همتا با نام پراسپر را راه اندازی کرده بود. وی همچنین مدیرعامل شرکت E-Loan بود؛ اولین شرکتی که دسترسی آزاد افراد به امتیاز اعتباریشان را فراهم آورد. لارسن آینده ریپل را بسیار خوب و استراتژیک می داند. علاوه بر همه این ها، می توان کریس لارسن را فردی خیرخواه و بشردوست دانست.

کریس لارسن در سال 2019:

در تاریخ 29 ژوئیه 2019، لارسن به همراه یکی از موسسین ریپل به نام برد گارلینگهوس، نامه ای سرگشاده به کنگره ایالات متحده نوشتند و خواستار قانون گذاری معقولانه برای صنعت بلاک چین شدند، تا از عملکرد فناوری ها و کسب و کارهایی که می توانند با موسسات مالی موجود همکاری کرده و آن ها را بهبود بخشند، جلوگیری نشود. لارسن همچنین از طریق استارتاپ Ripple for Good و موسسه ناسودبر Rippleworks، به اعمال خیرخواهانه خود ادامه داد. لارسن و همسرش لینا لم، مبلغ 25 میلیون دلار را به صورت ارز ریپل، به دانشگاه سن فرانسیسکو اعطا کردند؛ بر اساس گزارشات، این مبلغ بیشترین مبلغ اهدایی به یک دانشگاه آمریکایی به صورت ارز رمزپایه بوده است.

کریس لارسن در سال 2020:

لارسن در این سال به هدایت و پیشروی پروژه ریپل می پردازد، و همچنین به همکاری با کسب و کارهای موثر بر اجتماع ادامه می دهد.