چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)

تاریخ تولد 1987
محل تولد بولدر - ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل MSU Denver، دانشگاه کلرادو بولدر
موقعیت شغلی تاسیس چندین سیستم عامل بلاکچین و ارز رمزنگاری شده

چارلز هاسکینسون متولد و ساکن کلرادو قبل از ورود به حوزه ارز دیجیتال از طریق کارآموزی، در دانشگاه ایالتی متروپولیتن دنور و دانشگاه کلرادو در رشته نظریه اعداد تحلیلی تحصیل کرد.

تجربه حرفه ای هاسکینسون شامل تاسیس سه شرکت سرمایه گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال میشود.

وی همچنین موسس کمیته آموزش بنیاد بیتکوین بود و گروه تحقیق ارز دیجیتال را در سپتامبر 2013 تأسیس کرد. تمرکز فعلی وی بر توسعه پلتفرم بلاکچین کاردانو است.

چارلز هاسکینسون در سال 2019

هاسکینسون دو سال گذشته را بیشتر در سفر به سراسر جهان ، ملاقات با شرکت ها، دانشگاه ها و مقامات دولتی برای تأمین امنیت شرکای مشترک برای پلتفرم بلاکچین نسل بعدی‌، کاردانو انجام داده است.

در ماه ژوئن IOHK اعلام کرد که این شرکت برای اجرای پروژه ها با قابلیت بلاکچین در خصوص تجارت، آموزش و خدمات دولتی تفاهم نامه ای را با دولت گرجستان امضا کرده است.

در ماه سپتامبر هاسکینسون اعلام کرد که یک شرکت کفش آمریکایی از کاردانو برای تأیید صحت محصولات در طول زنجیره تأمین خودش استفاده می کند.

در ماه دسامبر نسخه آزمایشی کاردانو به نام شلی با بیش از 5 میلیارد توکن ADA که در 24 ساعت اول جمع آوری شده بودپ، راه اندازی شد. شبکه اصلی شلی قرار است در اوایل سال 2020 راه اندازی شود که میتواند سرآغاز فصل جدیدی در تحقیق و توسعه IOHK باشد.

انتظارات بیدارز برای سال 2020

راه اندازی نسخه اصلی بلاکچین کاردانو پس از سالها توسعه، رویدادی است که مدتهاست منتظرش هستیم. ما همچنین انتظار داریم در ماه های آینده مشارکت های استراتژیک بیشتری در این زمینه اعلام شود.

در واقع درحال حاضر بازوی بازرگانی کاردانو، یعنی Emurgo همکاری خود با دولت ازبکستان  برای تشکیل نیروی کار بلاکچین که باعث ایجاد یک چارچوب نظارتی برای پیشنهادات و مبادلات توکن امن در کشور میشود را اعلام کرده است.