چانگ ژائو

تاریخ تولد February 5, 1977
محل تولد جیانگ سو
محل تحصیل McGill
موقعیت شغلی مدیر صرافی Binance

چانگ پنگ ژاو (Changpeng Zhao) (بانام مستعار “CZ) در جولای سال 2017 مرکز Binance را راه‌اندازی کرد و از آن زمان این شرکت را به بزرگ‌ترین مرکز مبادله ارزهای دیجیتال در جهان برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است.

از زمان تحصیل در دانشگاه مک گیل که او یک برگرزن ساده بود، راهی طولانی طی کرد و سختی‌های زیادی کشید تا مرکز Binance را راه‌اندازی کرد.

ژائودر سال 2019

در سال 2019، Binance چندین سرویس مالی جدید برای مشتریان خود از جمله معاملات آتی، معاملات حاشیه‌ای، اعطای وام و فرآیند استیک را ارائه داد. این شرکت همچنین چهار پلتفرم تبدیل پول بی پشتوانه یا fiat به کریپتو را در چهار ناحیه مختلف آمریکا، سنگاپور، اوگنادا و استرالیا راه اندازی کرد.

در ماه آوریل شاهد راه‌اندازی اختصاصی این شرکت، بلاک چینجعبه سیاه آن، Binance Chain و هم چنین صرافی غیرمتمرکز بایننس بودیم.

در زمان نگارش این مقاله کد Binance Chain همچنان به‌صورت (closed sourc) یا بسته است. این شرکت یازده فروش موفقیت‌آمیز  توکن را در Binance آغاز کرد و درمجموع 56 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

حس می‌کنم واقعاً خوش‌شانس هستم که فرصتی برای انجام این‌گونه کارها، یعنی افزایش دسترسی به صنعت کریپتو و افزایش استقلال مالی برای مردم در سراسر جهان، دارم. این نوع کارکردن، چیزی است که من واقعاً برای انجام آن پرانرژی هستم. از اینکه در موقعیتی هستم که بتوانم این کار را انجام دهم، احساس خوشبختی زیادی می‌کنم

موسسه خیریه Binance بیش از 3 میلیون دلار برای تاثیرات مختلف اجتماعی جمع‌آوری کرد. در عین ‌حال این شرکت موفق شده است تا به‌ سرعت با تغییرات اقلیمی نظارتی سازگار شود تا جایی که چندین بار به خاطر اخطار ها مجبور به جا به جایی شده است.

انتظارات از ژائو در سال 2021

با توجه به سابقه پیوسته این شرکت در ساخت سریع محصولات جدید و گسترش خدمات از طریق مشارکت‌های استراتژیک در سرتاسر جهان، انتظار نداریم که سرعت Binance در سال جدید کاهش چشمگیری داشته باشد.

با این ‌حال برخی از مناطق ممکن است مطابق با تاکتیک‌های نظارتی Binance نباشند. به ‌نوعی رویکرد CZ برای ایجاد Binance در خطوط مختلف تجاری در سراسر جهان به آن انعطاف‌پذیری بی‌نظیری می‌بخشد که معدود مبادلات یا شرکت‌هایی در فضای رمزنگاری می‌توانند از آن استفاده کنند.