بابی لی (Bobby Lee)

تاریخ تولد 1975
محل تولد شانگهای – چین
محل تحصیل دانشگاه استنفورد
موقعیت شغلی طرفداری از بیت کوین ، تأسیس اولین صرافی ارز رمزنگاری شده در چین

بابی لی مدیرعامل سابق نخستین صرافی ارز دیجیتال در چین، BTCC است که در سال 2011 تأسیس شد.

لی لیسانس و کارشناسی ارشد خود را در رشته کامپیوتر از دانشگاه استنفورد دریافت و فعالیت خود را درزمینه فناوری به‌ عنوان مهندس نرم‌افزار در یاهو آغاز کرد.

سرمایه‌گذاری فعلی وی در Ballet، یک کیف پول سخت‌افزاری که برای تجربه کاربری قابل‌دسترسی‌تر طراحی‌شده می باشد. لی همچنین نایب‌رئیس هیئت‌ مدیره بنیاد بیتکوین و برادر بنیان‌گذار و طرفدار لایت کوین، چارلی لی است.

بابی لی در سال 2019

لی با فروش BTCC در پایان سال 2018، طرفداری خود را در مورد بیت کوین ادامه داده است.

در ماه سپتامبر وی Ballet Crypto را برای عرضه در بورس آماده کرد. در ماه اکتبر لی در کنفرانس نامزد ریاست جمهوری سابق تگزاس، به ران پاول یک بیت کوین از طریق کیف پول سخت‌افزاری با روکش طلا که توسط  Ballet تولیدشده بود هدیه داد.

من پیش‌بینی می‌کنم که فلیپنینگ (سیر رشد قیمت رمزارز ها) 9 سال طول خواهد کشید و بیتکوین به 500000 دلار خواهد رسید

بعدها لی بابت حمایت خود از segwit2x پروژه بحث‌ برانگیز و شکست‌ خورده هارد فورک بیت کوین در سال 2017 ابراز پشیمانی کرد و متوجه شد که از منبع خوبی حمایت نمی کرده، چراکه این منبع بدون اجماع شبکه و محافظت از پخش مجدد، خطرناک و غیرمسئولانه بود.

آنچه از لی در 2020 انتظار می‌رود

ما انتظار داریم که لی، همچنان روی Ballet متمرکز شود و شرکت‌کنندگان جدیدی را با راه‌حل‌های سخت‌افزاری قابل‌دسترس ، به مانند هدیه دادن یک بیت کوین به ران پاول ، به دنیای رمزارز ها وارد کند. همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که لی به کیف پول‌های افراد با دارایی بالا که  خارج از صنعت رمز ارز ها هستند هدیه دهد تا از آن برای خرید داخلی استفاده کنند.