آرتور هایس (Arthur Hayes)

تاریخ تولد 1985
محل تولد دیترویت، میشیگان، ایالات متحده
محل تحصیل دانشکده تجارت وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا
موقعیت شغلی تاسیس یک بورس طولانی مدت بیت کوین ، پیشگام معاملات مشتقات ارز رمزپایه

آرتور هایس متولد آمریکا جزو لیست مجله “40 Under 40” است. (مجله ای که اسم افراد تاثیرگذارجوان را منتشر می کند). هایس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیحیتال، بیت مکس را در سال 2014 بنیانگذاری کرد.

هایس قبل از شکل گیری بیت مکس، با مدرک لیسانس اقتصاد از دانشگاه پنسیلوانیا به عنوان بانکدار در شرکت سرمایه گذاری و مبادلات بازار کار می کرد. وی در حال حاضر در هنگ کنگ اقامت دارد.

آرتور هایس در سال 2019

هایس در اظهارنظر های مختلف، بسیار جسورانه عمل می کند. در ماه ژوئیه هایس ابراز بی اعتمادی خود را نسبت به موفقیت بانک ها در آینده و گزینه های سنتی پرداخت مبتنی بر پول رایج اعتباری دیجیتال مانند پی پال بیان کرد.

در ماه سپتامبر اظهار نظرهایس مبنی بر اینکه بازارهای سنتی ممکن است بیشتر به سمت برنامه دایمی ارز دیجیتال حرکت کنند، تیتر اخبار شد.

در همین ماه هایس همچنین توئیت کرد که به دلیل اینکه ارز جدیدی توسط بانک مرکزی به بازار وارد شده، بیت کوین می تواند دوباره به بالاترین قیمت خود برسد.

درماه نوامبر سهوا آدرس ایمیل کاربران بیتمکس را برای سایر کاربران ارسال شد با این وجود به نظر می رسد که این شرکت درمورد تغییرات امنیتی عملیاتی بی اعتنا است. در ماه دسامبر، یک تاجر سابق از زیر مجموعه JPMorgan و سرمایه گذار اولیه در بیت مکس پس از عدم دریافت سهام خود به ارزش 300 میلیون دلار از هایس شکایت کرد. 

انتظارات Cointelegraph برای سال 2020

 هایس در سال 2020 انتظار دارد که بیت کوین تمام وقت در بالاترین قیمت بودن نزدیک به 20 هزار دلار را نقض کند و در انتظار ادامه روند تورمی و همچنین ادامه روایتی است که بیت کوین را به عنوان پولی با ارزش می داند.

در یک فضای تبادل رقابتی رو به رشد، بیت مکس به منظور حفظ مزیت رقابتی، احتمالاً با سایر بنگاهها در طول سال همکاری می کند.