اندرو یانگ ( Andrew Yang )

تاریخ تولد 1974
محل تولد ایالات متحده آمریکا
محل تحصیل دانشگاه‌های Brown و Colombia
موقعیت شغلی سیاستمدار و سرمایه‌گذار حوزه بلاک‌چین

زندگی نامه:

اندرو یانگ ( Andrew Yang ) با راه اندازی کمپین انتخاباتی برای انتخابات سال 2020 ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا شهرت یافت. وی همچنین پایه گذار برنامه “سرمایه گذاری برای آمریکا” است؛ یک برنامه ناسودبر که بر ایجاد شغل در شهرهای ضعیف آمریکا تمرکز دارد. یانگ از تجربیات خود به عنوان مدیر اجرایی و مشاور چندین استارت آپ بهره زیادی می برد، همچنین رویکرد عمل گرایانه او با شعار “تفکر بیشتر در آمریکا” و مفهوم درآمد پایه همگانی، او را به فردی محبوب در سر تا سر آمریکای شمالی بدل کرد.

اندرو یانگ در سال 2019:

در سال 2019، اندرو یانگ به عنوان یک نامزد مناسب برای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا معرفی شد. یانگ که برای مدت زیادی به چشم یک نامزد غیر محبوب نگریسته می شد، با سیاست ها و رویکرد خود در گفتمان های سیاسی موفق به کسب حمایت های روزافزون شد.

در زمینه رمزنگاری، یانگ خود را آگاه ترین نامزد در این رقابت معرفی کرد، و با شرکت در کنفرانس Consensus سال 2019، نیاز به مقررات واضح تر برای حمایت از کسب و کارهای آمریکایی در این صنعت را مورد بحث قرار داد. وی همچنین به امکان استفاده از سیستم رای گیری مبتنی بر بلاک چین، برای انتخاباتی مقاوم و بدون تقلب اشاره کرد. علاوه بر این ها، در این سال شاهد راه اندازی صندوق پیشرفت بشریت (Humanity Forward Fund) بودیم، که کمک های مالی به صورت بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ دریافت می کرد.

اندرو یانگ در سال 2020:

یانگ در سال 2020 نیز به فعالیت های سیاسی خود ادامه داد و در این سال سرنوشت ادامه زندگی سیاسی او مشخص شد.