آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)

تاریخ تولد 1972
محل تولد یونان
محل تحصیل دانشگاه کالج لندن
موقعیت شغلی حمایت و آموزش بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده

آندریاس آنتونوپولوس متخصصی برجسته و طرفدار سیستم های رمزارزها و سیستم های عمومی بلاکچین است.

آنتونو پولوس با تحصیل در علوم رایانه و ارتباطات داده و سیستم های توزیع شده در کالج لندن، تعدادی مقاله و کتاب در زمینه رمزنگاری به چاپ رسانده است.

در سال 2014 او کتاب تحسین شده “تسلط بیت کوین: باز کردن ارزهای رمزنگاری شده ” را منتشر کرد. در همان سال، آنتونوپولوس مدت کوتاهی به عنوان مدیر ارشد امنیتی در Blockchain.info خدمت کرد.

وی درسال 2018 کتاب ” تسلط اتریوم: ساخت قراردادها و داپ های هوشمند”، را منتشر کرد. او همچنین میزبان پادکست “Let’s Talk Bitcoin” است.

آندریاس آنتونوپولوس در سال 2019

به عنوان یکی از تأثیرگذارترین رهبران فکری در فضای بلاکچین، غالباً از آنتونوپولوس خواسته می شود تا در مورد تحولات مختلف این صنعت اظهار نظر کند.

وی در مصاحبه ای با Cointelegraph در ماه ژوئن، در مورد اجتناب ناپذیر بودن چرخه های رونق و رکود در بازارهای رمزنگاری، نقش مهم طراحی محصول در تأمین امنیت و تأثیر اجتماعی تأمین مالی باز و بدون مجوز توسط شبکه های عمومی بلاکچین صحبت کرد.

نبود گنجایش مالی، یک ایراد در سیستم مالی سنتی نیست. این یک نتیجه مستقیم از معماری نظارتی و سیاست های واسطه ای است

در ماه اکتبر هنگامی که گوگل از دستیابی به موفقیت در محاسبات کوانتومی خبر داد، آنتونوپولوس ترس از آسیب پذیری های بلاکچین در برابر چنین سیستم هایی را برطرف کرد و مدعی شد که کامپیوترهای کوانتومی محدود به حل طبقه خاصی از مشکلات هستند و هنوز قادر به شکستن رمزنگاری عمومی نیستند.

در انتهای سال آنتونوپولوس فاش كرد كه شركت نرم افزاری مالی Intuit به دلیل استفاده و حمایت از ارزدیجیتال، مانع از پرداخت كارت های اعتباری در فاكتورها شده است. البته در انتهای آن سال وی تصمیم گرفت سرویس های Intuit را به طور کلی رها کند.

آنچه از آنتونوپولوس در 2020 انتظار می رود

در آگوست سال 2019 آنتونو پولوس کتاب جدید خود با عنوان “تسلط شبکه لایتنینگ” را منتشر کرد که با همکاری René Pickhardt و اسون تکون (Osuntokun) رییس آزمایشگاه شبکه لایتنینگ همراه بود.

این کتاب دو راه حل مقیاس بندی لایه بیت کوین و همچنین نحوه ساخت برنامه های کاربردی اجرا شده بر روی آن را پوشش می دهد.

این کتاب در حال پیشرفت، به صورت منبع باز (open source) نوشته شده و برای خواندن در GitHub در دسترس است. در این سال ما انتظار داریم که آنتونوپولوس به صحبت های خود در سرتاسر جهان ادامه داده و به افراد بیشتری درمورد فناوری بلاکچین آموزش دهد.