نگاهی دقیق‌تر به بیت کوین؛ ویژگی‌ها و باورهای رایج BTC

در این مقاله باورهایی درباره بیت کوین و ویژگی‌هایی مانند فرآیند نصف شدن مقیاس‌پذیری نودها فورک و غیره از این رمزارز را بررسی و تشریح می‌کنیم

۰۱/۰۴/۱۴ بیت کوین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

بیت کوین (Bitcoin) چیست؟ ماهیت امنیت نحوه کار

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که می‌تواند در شبکه‌ی بیت کوین به شکل همتا به همتا منتقل شود تراکنش‌های بیت کوین توسط گره‌های شبکه تایید می‌شوند

۰۱/۰۴/۱۳ بیت کوین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

آشنایی با بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین

یکی از راه‌های کسب درآمد پنهان استخراج ارز دیجیتال است ماینینگ بیت‌کوین با نرم‌افزار استخراج بیت کوین یکی از ‌این راه‌هاست در این مقاله قصد داریم تا بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیتکوین درسال 2022 را معرفی کنیم

۰۱/۰۲/۰۷ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است؟ | بیدارز

آیا اکنون باید بیت کوین بخرم؟ اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین هست؟ خرید بیت کوین با قیمت کنونی سودمند است؟ در این مطلب تلاش می‌کنیم تا دقیق ترین پاسخ ها را به پرسش های بالا بدهیم.

۰۰/۰۶/۰۱ بیت کوین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

استخر لایتنینگ (lightning) چیست و چگونه باعث کاهش کارمزد شبکه میشود؟ | بیدارز

استخر لایتنینگ همانطور که از نام آن پیداست، ارتباط نزدیکی با شبکه لایتنینگ بیتکوین دارد. مدتی است که این لایه مقیاس پذیری بر روی شبکه بیتکوین فعال شده است. گرچه به دلیل نگرانی هایی که در مورد نقدینگی وجود دارد، هنوز هم استفاده از آن رواج نیافته است.

۰۰/۰۵/۱۲ بیت کوین نویسنده: مهسا ثابت خواندن

به این دلایل سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال کار هوشمندانه ای است | بیدارز

عوامل کلیدی همچون قیمت، روندهای کلان فعلی و ریسک ها نشان می دهند که بیتکوین یک سرمایه گذاری عالی و حتی بهترین گزینه موجود برای سرمایه گذاری است. در ادامه این مقاله به صورت ساده توضیح می دهم که چرا معتقدم بیتکوین هنوز هم یک سرمایه گذاری عالی و حتی بهترین سرمایه گذاری موجود در حال حاضر است.

۰۰/۰۳/۲۲ بیت کوین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

تراکنش های بیتکوین چگونه عمل می کنند؟ | بیدارز

تراکنش های بیتکوین را می توان به عنوان پیغام های دیجیتالی در نظر گرفت که برای تایید شدن به سرتاسر شبکه بیتکوین ارسال می شوند. هر تراکنش یک امضای رمزنگاری شده دیجیتالی دارد که وابسته به کیف پول تراکنش صاحب آن است و ثابت می کند که شما صاحب کلیدهای خصوصی کنترل کننده بیتکوین هایتان هستید

۰۰/۰۱/۰۷ بیت کوین نویسنده: مهسا ثابت خواندن

بیتکوین یا تسلا؛ کدام یک برای سرمایه گزاری بهتر است؟ | بیدارز

در اواخر سال گذشته ارزش بیتکوین و تسلا در رقابت شدید و تنگاتنگی قرار داشتند و امسال نیز همین روند ادامه دارد. سرمایه گذاران سازمانی بیشتری به سوی بیتکوین جذب شده اند و از آن سو، افراد بیشتری نیز در سهام تسلا سرمایه گذاری می کنند. بنابراین با بالا رفتن تعداد سرمایه گذارانی که به آن ها روی می آورند، ارزش آن ها نیز به رشد خود ادامه خواهد داد.

۹۹/۱۲/۰۶ بیت کوین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

آشنایی با مکانیزم سگویت یا Segregated Witness در شبکه بیتکوین | بیدارز

سگویت (کوتاه شده عبارت Segregated Witness) یک ارتقای پروتکل است که نحوه ذخیره اطلاعات را تغییر می دهد. این ارتقا در تاریخ 10 مه 2017 بر لایت کوین و در تاریخ 23 آگوست 2017 بر بیتکوین اعمال شد. این ایده برای اولین بار توسط پیتر ویول (توسعه دهنده) در کنفرانس مقیاس پذیری بیتکوین در دسامبر 2015 ارائه شد.

۹۹/۱۰/۲۹ بیت کوین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

بیتکوین در آستانه 12 سالگی: از بلاک آغازین تا پذیرش در وال استریت | بیدارز

شبکه بیتکوین به صورتی که امروز آن را می شناسیم، 12 سال قبل در زمانی که ساتوشی ناکاموتو اولین نرم افزار مشتریان را منتشر کرد، آغاز به کار نمود. ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناخته بیت کوین، اولین شبکه برای مشتریان را 12 سال پیش منتشر کرد و با این کار شاید بزرگ ترین تحول پولی در قرن 21 را رقم زده است.

۹۹/۱۰/۲۵ بیت کوین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

اولین روزهای بیت کوین: پرداخت 10 بیت کوین برای سوشی و فروش 55000 بیت کوین زیر 30 دلار! | بیدارز

کشمیر هیل خبرنگار نیویورک تایمز، مقاله ای به نام «چطور بیت کوین های خود را برای سوشی نابود کردم: شام سوشی 200000 دلاری» نوشت و در این مقاله توضیح داد که چطور چندین غریبه را به صرف سوشی دعوت کرده و 10 بیت کوین (که قیمت کنونی آن 224 هزار دلار است) برای این شام پرداخته است.

۹۹/۰۹/۲۹ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

21 میلیون بیت کوین و وعده کمیاب شدن با افزایش تقاضا | بیدارز

عرضه محدود بیت کوین بسیار جالب است و اولین چیزی که نظر هر کس را در مورد این ارز به خود جلب می کند، همین وعده می باشد. هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت! اما آیا این وعده در طولانی مدت عملی خواهد بود؟

۹۹/۰۹/۲۹ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

علت سقوط بیت کوین در سال 2018 | بیدارز

وقتی اولین رمز جهان یعنی بیت کوین ظاهر شد، هیچ کس نمی دانست چقدر بزرگ خواهد شد. اولین خرید با بیت کوین، برای 2 پیتزا بود! با این اوصاف تصور بزرگ شدن بیتکوین در آن زمان ممکن بود؟ این یک داستان است، اما بیشتر از یک دهه طول کشید تا بیت کوین در جایگاه کنونی قرار گیرد.

۹۹/۰۹/۲۷ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

صدها میلیون مصرف کننده به زودی به ارزهای دیجیتال روی خواهند آورد | بیدارز

در فستیوال فین تک سنگاپور، مدیران انجمن «دیم» فیسبوک (سیرکل، سورامیتسو و کوین بیس) در مورد چگونگی و زمان تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به روش پرداخت اصلی به بحث نشستند.

۹۹/۰۹/۱۹ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

خروج سرمایه از بازار طلا و شکستن رکورد حجم بازار رمزنگاری در آینده نزدیک | بیدارز

کاهش نقدینگی در بازار طلا، ورود سرمایه به بازار رمزنگاری در هفته های اخیر تقریباً رکورد زده است.

۹۹/۰۹/۱۹ بیت کوین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن