دومینیک شینر (Dominik Schiener)

دومینیک شینر (Dominik Schiener)
تاریخ تولد 1995
محل تولد ایتالیا
محل تحصیل
موقعیت شغلی هم‌بنیان‌گذار آیوتا (Iota)

دومینیک شینر (Dominik Schiener) از موسسین آیوتا (Iota) است که یک ارز رمزپایه بر پایه فناوری دفترکل توزیع شده با نام تنگل و با هدف حمایت از آینده «اقتصاد ماشینی» می باشد. وی در سال 2017 بنیاد آیوتا را تاسیس کرده و پایه گذار اولین بنیاد ناسودبر آلمانی بود، که اکوسیستم های بدون نیاز به مجوز و برپایه دفترکل های توزیع شده را فعال کرده و پرورش می دهد.

هم اکنون دومینیک در تلاش است تا فناوری نوظهور آیوتا را برای بازار آماده کند  و بدین صورت پتانسیل کامل بلاک چین/ارزهای رمزپایه و اینترنت اشیا را به فعلیت برساند.

دومینیک شینر در سال 2019

در سال 2019 شاهد توسعه هایی بزرگ در پروتکل و زیرساخت آیوتا بودیم. در ماه مه، آیوتا با یک ارتقای بزرگ در شبکه به نام کواوردیساید، توانست هماهنگ کننده مرکزی شبکه را که در یک نود توسط بنیاد آیوتا اجرا می شد حذف کند. همین امر توانست این شبکه را یک قدم به هدف خود، در مورد تبدیل شدن به یک لایه اقتصادی غیرمتمرکز در اینترنت اشیا، نزدیک کند.

در ماه دسامبر، آیوتا راه اندازی مرحله بتا یک نود سبک وزن آیوتا، با نام Hornet را اعلام کرد؛ این نود گسترش و نگهداری از زیر ساخت آیوتا را برای کاربران آسان تر می سازد، و همچنین به ترویج و ایمن سازی شبکه تنگل کمک می کند.

در همین زمان، شینر به عنوان مشاور BiiLabs معرفی شد، که یک استارتاپ بلاکچین به عنوان سرویس مستقر در تایوان است که به توسعه شبکه آیوتا در آسیا کمک خواهد کرد.

دومینیک شینر در سال 2020

سال 2020 برای آیوتا، سالی برای تمرکز بر توسعه زیرساخت و یک پارچه کردن کیف پول/ خدمات است که عملکرد و امنیت تنگل آیوتا را بهبود می بخشد.