تصویر نماد XRP

XRP

تعداد دیدگاه : ۰
۱۵۹۴
Website Twitter Start Date Proof Type Algorithm Max Supply
https://ripple.com/ @Ripple 2013-01-01 100,000,000,000.00
Block Reward .Current Supply Network H/s .BlockNo .BlockRR Difficult Adj
99,990,746,204.00 dd 1 block
تصویر نماد XRP

ریپل (Ripple) چیست؟

ریپل یک پروتکل انتقال پرداخت است که از فناوری بلاک چین برای پردازش پرداخت‌ها استفاده می‌کند. این فناوری به دلیل سهولت استفاده و هزینه پایین تراکنش، مورد توجه بسیاری از بانک‌ها قرار گرفته است. اکثر افراد به اشتباه ریپل و XRP را یکی می‌دانند. لازم به ذکر است که ریپل یک ارز رمزنگاری شده نیست، یک پروتکل است، در حالی که XRP ارز رمزنگاری شده در شرکت ریپل است. XRP یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین خود یعنی XRP Ledger اجرا می‌شود. از XRP می‌توان به عنوان سرمایه‌گذاری، به عنوان ارز دیجیتال برای مبادله با ارزهای دیجیتال دیگر یا راهی برای تأمین مالی تراکنش‌ها در شبکه ریپل استفاده کرد.

پروتکل ریپل، در اوج قیمت و محبوبیت خود در سال 2018 توجه بسیاری از بانک‌ها را به خود جلب کرد. علاوه بر این، ریپل پیشینه جالبی دارد، زیرا قبل از بیت کوین و از سال 2004 وجود داشته است، اما نه به عنوان یک رمز ارز بلکه به عنوان یک سیستم پرداخت (RipplePay). ریپل نت شبکه‌ای است که بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند.

ریپل به عنوان یک عامل قابل اعتماد بین دو طرف در یک معامله عمل می‌کند چرا که شبکه‌ی آن می‌تواند به سرعت انجام معامله را تایید کند. ریپل می‌تواند مبادلات انواع ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را تسهیل کند.

به گفته‌ی ال لی، عضو هیئت مدیره Onchain Custodian، کارمزد استاندارد برای انجام تراکنش‌ها در ریپل 0.00001 XRP تعیین شده است، که در مقایسه با کارمزدهای کلانی که بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های بین‌مرزی دریافت می‌کنند، حداقل است.

تاریخچه، نحوه‌ی کار و ویژگی‌های ریپل (XRP)

ریپل پی، مدت‌ها قبل از اینکه ساتوشی ناکاموتو اولین نسخه بلاک چین بیت کوین خود را منتشر کند، توسط رایان فوگر، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار در ونکوور کانادا تاسیس شد. در سال 2012، فوگر آن را به جد مک کالب، آرتور بریتو و دیوید شوارتز فروخت. این سه نفر می‌خواستند از آن برای شبکه ارز دیجیتال آینده خود استفاده کنند. شرکتی که آنها تاسیس کردند OpenCoin نام داشت.

OpenCoin از کد منبع RipplePay برای ساخت فناوری ارز دیجیتال خود بر بستر آن استفاده کرد. اوپن کوین از ریپل پی یک سیستم پرداخت مبتنی بر دفتر کل توزیع شده ایجاد کرد که در نهایت به ریپل امروزی و XRP تبدیل شد. نام شرکت نیز در سال 2013 از OpenCoin به Ripple Labs تغییر کرد و چند سال بعد نام آن به Ripple خلاصه شد. در سال 2018، زمانی که بسیاری از بانک‌ها متوجه فناوری ریپل شدند، برای استفاده از پروتکل انتقال ریپل ثبت نام کردند اما به دلیل نوسانات قیمت، تمایلی به استفاده از XRP نداشتند.

پس از ورود ریپل به دنیای ارزهای دیجیتال، با انتقادات زیادی مواجه شد زیرا شرکتی متمرکز بود. ایده پشت ارزهای رمزنگاری شده این است که آن ارز، باید غیر متمرکز باشد و نباید یک مرجع متمرکز آن را کنترل یا اداره کند. به همین دلیل در روزهای اولیه معرفی XRP در بازارهای رمزارزی، بسیاری آن را کلاهبرداری می‌خواندند.

از منظر فنی، بلاک چین ریپل با سایر شبکه‌های بلاک چین (Blockchain) مانند بیت کوین یا اتریوم متفاوت است. در بلاک چین ریپل، الگوریتم اثبات کار وجود ندارد، به این معنی که ماینینگ نیز وجود ندارد. همچنین هیچ الگوریتم اثبات سهامی نیز دیده نمی‌شود. زمانی که XRP Ledger در ابتدا در سال 2012 راه‌اندازی شد، کل 100 میلیارد توکن XRP از قبل استخراج شده بود. پس از ایجاد همه توکن‌ها، بنیانگذاران مقداری حدود 20 میلیارد را ذخیره‌سازی کردند، در حالی که 80 میلیارد به ریپل، شرکتی که وظیفه توزیع را بر عهده داشت، تحویل داده شد. در حال حاضر، کمی بیش از 48 میلیارد توکن در بازار ارزهای دیجیتال، در گردش است و مابقی XRP ها عمدتاً به صورت امانی نگهداری می‌شود. بخش‌هایی از توکن‌های امانی ماه به ماه منتشر می‌شوند و ریپل از آن‌ها برای بازاریابی XRP استفاده می‌کند. به این ترتیب، XRP باقی‌مانده در سیستم escrow، در طول زمان در بین عموم توزیع می‌شود.

  • جامعه کاربری بسیار زیاد
  • مورد استفاده موسسات مالی بزرگ
  • دارای توکن شناخته شده
  • ارائه راهکارهای مالی
  • تسویه حساب سریع
  • هزینه‌های تراکنش (کارمزد) بسیار کم
  • شبکه تبادل چندکاره و تطبیق‌پذیر
هنوز پادکستی برای این ارز ثبت نشده است.
نام و نماد ولت
امتیاز کسب شده از کارشناسان
رایگان
نوع ولت
سیستم عامل های پشتیبانی کننده
تصویر کیف پول swipe
swipe
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول  Trust Wallet
Trust Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Ginco
Ginco
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Kimera
Kimera
رایگان
تصویر کیف پول Coin Wallet
Coin Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Magnum Wallet
Magnum Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید
تصویر کیف پول EO.Finance
EO.Finance
رایگان
سیستم عامل MAC سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Ledger Nano X
Ledger Nano X
غیر رایگان
تصویر کیف پول Bitpanda
Bitpanda
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Trezor Wallet
Trezor Wallet
غیر رایگان
تصویر کیف پول  Blockchain Wallet
Blockchain Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید