تصویر نماد Chainlink

Chainlink

تعداد دیدگاه : ۰
۶۸۱
Website Twitter Start Date Proof Type Algorithm Max Supply
https://link.smartcontract.com/ @chainlink 2017-09-19 Not Applicable
Block Reward .Current Supply Network H/s .BlockNo .BlockRR Difficult Adj
1,000,000,000.00 - -
تصویر نماد Chainlink

چین لینک (Chainlink) چیست؟

چین لینک یا Chainlink که در سال 2017 تأسیس شد، یک لایه انتزاعی از بلاک چین است که قراردادهای هوشمند متصل جهانی را امکان پذیر می‌کند. از طریق یک شبکه غیر متمرکز اوراکل، چین لینک به بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا به طور ایمن با داده‌های رسیده از خارج شبکه، رویدادها و روش‌های پرداخت تعامل داشته باشند و اطلاعات مهم خارج از زنجیره مورد نیاز قراردادهای هوشمند پیچیده را فراهم کنند تا به شکل غالب توافق دیجیتال تبدیل شوند.

شبکه چین لینک توسط یک جامعه منبع باز بزرگ از ارائه‌دهندگان داده، اپراتورهای گره (Nodes)، توسعه‌دهندگان قرارداد هوشمند، محققان، ممیزان امنیتی و غیره هدایت می‌شود. تمرکز این شرکت بر تضمین مشارکت غیر متمرکز برای همه اپراتورهای گره و کاربرانی است که به دنبال مشارکت در شبکه هستند.

تاریخچه، نحوه‌ی کار و ویژگی‌های چین لینک (LINK)

سرگئی نظروف یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت Chainlink Labs است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه نیویورک، با تمرکز بر فلسفه و مدیریت است. حرفه اصلی او به عنوان یک مدرس در مدرسه بازرگانی NYU Stern آغاز شد. در سال 2009، نظروف ExistLocal را به عنوان یک بازار همتا به همتا معتبر محلی تأسیس کرد.

در سال 2014، او همچنین CryptaMail را که یک سرویس ایمیل کاملاً غیر متمرکز و مبتنی بر بلاک چین است، تأسیس کرد. در سال 2014، نظروف با استیو الیس همکاری کرد و SmartContract را راه‌اندازی کرد، پلتفرمی که قراردادهای هوشمند را با اتصال آن‌ها به داده‌های خارجی و پرداخت‌های بانکی پذیرفته شده به طور گسترده اعتبار بخشیده و در دسترس همه افراد قرار می‌دهد. SmartContract یکی از سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی بود که سرگئی نظروف را به تأسیس Chainlink هدایت کرد.

استیو الیس در سال 2010 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه نیویورک فارغ‌التحصیل شد. درست پس از فارغ‌التحصیلی، او مهندس نرم‌افزار در آزمایشگاه Pivotal شد. در سال 2014، او در بنیان‌گذاری Secure Asset Exchange، شرکتی که دسترسی آسان وب به یک صرافی دارایی‌های غیر متمرکز را تسهیل می‌کند، همکاری کرد.

Chainlink یکی از اولین شبکه‌هایی است که اجازه ادغام داده‌های خارج از زنجیره را در قراردادهای هوشمند می‌دهد. همچنین چین لینک با بسیاری از شرکای قابل اعتماد خود، یکی از بازیگران اصلی در زمینه پردازش داده است. به دلیل ادغام داده‌های خارج از زنجیره، چین لینک توجه بسیاری از ارائه‌دهندگان داده قابل اعتماد از جمله Brave New Coin، Alpha Vantage و Huobi را به خود جلب کرده است. ارائه‌دهندگان داده می‌توانند دسترسی به داده‌ها را مستقیماً به Chainlink بفروشند، بنابراین از منابع اطلاعاتی خود کسب درآمد می‌کنند.

به عنوان یک شبکه غیر متمرکز، چین لینک به کاربران اجازه می‌دهد تا با اجرای زیرساخت داده‌های حیاتی مورد نیاز برای موفقیت بلاک چین، به اپراتور گره (Node) تبدیل شوند و درآمد کسب کنند. چین لینک از مجموعه بزرگی از اپراتورهای گره استفاده می‌کند تا به طور جمعی طیف گسترده‌ای از هزینه‌های مصرفی شبکه اوراکل غیر متمرکز را که در حال تولید هستند، تامین کند. این سیستم در حال حاضر میلیاردها دلار برای برنامه‌های پیشرو DeFi مانند Synthetix، Aave، Compound و غیره تضمین می‌کند.

چین لینک از جمع‌آوری و ارائه داده‌های قیمتی مربوط به ارزهای دیجیتال به پروتکل‌های DeFi مانند Aave به منافع بسیار بیشتری رسیده است. این اکوسیستم در حال حاضر به بیش از 1 میلیارد نقطه داده دسترسی دارد و ارزش بیش از 75 میلیارد دلار را از طریق ادغام 1000 پروژه با 700 شبکه اوراکل تضمین می‌کند. سازمان‌های اصلی مانند AccuWeather، FedEx، FlightStats و Associated Press برای تأیید داده‌ها با چین لینک شریک شده‌اند. با این حال، یکی از بزرگترین پیروزی‌هایی که چین لینک به دست آورده است، استفاده از اریک اشمیت، رئیس و مدیر عامل سابق گوگل، به عنوان مشاور فنی پروتکل شبکه اوراکل است. به گفته اشمیت، "Chainlink یک عنصر مخفی برای باز کردن پتانسیل پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند و ایجاد انقلابی در تجارت و جامعه است" و او علاقه‌مند است به چین لینک در ساختن اهداف آن کمک کند.

در نقشه راه این مجموعه برای سال 2022، چین لینک در نهایت برای دارندگان LINK برای ایمن‌سازی شبکه و کسب جوایز، پاداش در نظر خواهد گرفت. Chainlink سال‌هاست که روی یک راه‌حل Staking کار می‌کند، اما شبکه‌های اوراکل یک بلاک چین نیستند، بلکه نوعی محاسبات غیر متمرکز هستند. نازاروف توضیح داد که چین لینک بلوک‌ها را تولید نمی‌کند، بلکه «در مورد صدها شبکه اوراکل درباره داده‌های مربوط به قیمت، توافق نظر ایجاد می‌کند». او می‌گوید که تیم توسعه در نهایت از امنیت و مقیاس‌پذیری مکانیسم اجماع راضی است و آماده است تا در سال جاری Staking را راه‌اندازی کند.

در طول عرضه اولیه سکه (ICO) برای LINK در سپتامبر 2017، Chainlink عرضه کلی و حداکثر 1,000,000,000 توکن LINK را اعلام کرد. عرضه فعلی چیزی در حدود 470 میلیون LINK یا حدود 47 درصد از کل عرضه تا آگوست 2022 است. قیمت چین لینک در ICO 0.11 دلار بود و در مجموع 350 میلیون از کوین LINK فروخته شد.

به عنوان یک توکن با استاندارد ERC-20 مبتنی بر اتریوم، Chainlink توسط مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن شده است. برخلاف اجماع اثبات کار (PoW) که توسط بیت کوین استفاده می‌شود، PoS به مقدار توکن‌های موجود برای انتخاب اعتبارسنجی گره‌ها متکی است.

پروتکل‌های PoS با این ایده ایجاد شدند که با مصرف انرژی زیاد مورد نیاز سیستم‌های PoW مبارزه کنند. مدل‌های PoS به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند، زیرا به انرژی الکتریکی کمتری نیاز دارند و به راحتی مقیاس‌پذیر هستند. گفتنی است در حالی که PoW خود را به عنوان یک مکانیسم اجماع قابل اعتماد ثابت کرده است، اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 که از روش PoS استفاده می‌کنند، به سرعت در حال رشد هستند.

  • ارزش بازار بالای چین لینک
  • آوردن تکنولوژی قراردادهای هوشمند به اپلیکیشن‌ها
  • جامعه کاربری بسیار وسیع
  • امکان تعامل امن بین قراردادهای هوشمند و داده های خارج از زنجیره
  • ارائه پاداش مالی برای تامین و تغذیه داده‌های قابل اعتماد به شبکه چین لینک
  • شراکت با شرکت‌های بزرگی مانند SWIFT و Google Cloud
هنوز پادکستی برای این ارز ثبت نشده است.
هنوز کیف پولی برای این ارز ثبت نشده است.
هنوز ویدیویی برای این ارز ثبت نشده است.
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید