تصویر نماد EOS

EOS

تعداد دیدگاه : ۰
۱۸۹۸
Website Twitter Start Date Proof Type Algorithm Max Supply
eos.io @eos_io 26/06/2017 e
Block Reward .Current Supply Network H/s .BlockNo .BlockRR Difficult Adj
1,020,544,523.1 e e
تصویر نماد EOS

ایاس (EOS) چیست؟

شبکه ایاس یا EOS یک پلتفرم بلاک چین منبع باز است که عملکرد بالا، انعطاف‌پذیری، امنیت و بهبود از طریق تجربه توسعه‌دهندگان را در اولویت قرار می‌دهد. به عنوان یک پلتفرم بلاک چین نسل سوم که توسط ماشین مجازی ایاس قدرت می‌گیرد، EOS دارای یک موتور WebAssembly توسعه‌یافته برای اجرای قطعی تراکنش‌های تقریباً بدون هزینه است.

ایاس مقیاس‌پذیرترین، قابل تقسیم‌ترین و قابل برنامه‌ریزی‌ترین ارز دیجیتال بازار است. همچنین EOS یک شبکه Delegated Proof of Stake (DPoS) است که در آن ذینفعان اختیار انتخاب اپراتورهای گره را دارند. با توجه به ماهیت غیر متمرکز توزیع توکن در ایاس، قدرت در دست ماینرهای بلاک نیست، بلکه همه طرف‌های استفاده‌کننده در شبکه EOS دخیل هستند.

شبکه ایاس به دلیل فناوری و جامعه‌ کاربران آن، جذاب است. این موضوع به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا پروژه‌هایی بسازند که سایر بلاک چین‌ها نمی‌توانند از آن‌ها پشتیبانی کنند. زیرساخت این شبکه ساده است و چندین ابزار و منابع آموزشی برای کمک به کاربران برای سازگاری با بلاک چین دارد.

تاریخچه، نحوه‌ی کار و ویژگی‌های ایاس (EOS)

نرم افزار EOSIO، که شبکه EOS بر اساس آن ساخته شده است، توسط شرکت Block.one توسعه یافته و توسط دانیل لاریمر طراحی شده است. در ژوئن 2018، بلاک چین ایاس توسط یک گروه غیر متمرکز از تولیدکنندگان بلاک (BPs) راه‌اندازی شد که شبکه را بر اساس یک سیستم توزیع توکن از ICO مربوط به Block.one راه‌اندازی کردند. در 25 آگوست 2021، تولیدکنندگان بلوک EOS برای تامین مالی بنیاد شبکه ایاس (ENF)، که توسط Yves La Rose راه‌اندازی شد، به توافق رسیدند. بنیاد شبکه ایاسیک سازمان غیرانتفاعی است که پشتیبانی مالی و غیر مالی را برای رشد و توسعه شبکه EOS هماهنگ و فراهم می‌کند. ENF مرکز شبکه ایاس است که از قدرت تمرکززدایی به عنوان نیرویی در جهت تغییرات مثبت جهانی برای ترسیم آینده‌ای هماهنگ برای ایاس استفاده می‌کند.

شبکه ایاس نسل سوم بلاک چین لایه 1 است که یک بلاک چین با تأخیر کم و بسیار کارآمد به حساب می‌آید. این موضوع، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا ساختار شبکه را با تصورات خود درباره آن، هماهنگ کنند. یعنی این سیستم، معماری‌های قابل برنامه‌ریزی، زیرساخت‌های بلاک چین همه کاره و قراردادهای هوشمند سفارشی را گرد هم می‌آورد. چیزی که ایاس را منحصر به فرد می‌کند، پشتوانه فن‌آوری و جامعه انعطاف‌پذیر آن است.

جامعه EOS برای شفافیت، صداقت، مسئولیت‌پذیری، آزادی، احترام به کاربر و ارزش‌های اصلی مختلف یک بلاک چین ارزش قائل است. ایاس اولین بلاک چین با بنیادی تحت رهبری جامعه و پشتیبانی کاربران است. در ایاس، دارندگان توکن بنیادی برای ارتقا و بهبود شبکه با تیم توسعه‌دهنده و رهبران پروژه همکاری دارند.

شبکه ایاس در زمان نگارش این مقاله، تعداد 996,380,026.80 واحد EOS در گردش بازار دارد. از جانب دیگر هیچ محدودیتی در حداکثر میزان عرضه این رمزارز وجود ندارد. هنگامی که شبکه اولیه راه‌اندازی شد، به توسعه‌دهنده نرم‌افزار آن (Block.one)، 100 میلیون توکن EOS در یک برنامه 10 ساله اختصاص داده شد. در دسامبر 2021، شبکه EOS به اجماع رسید که از واگذاری آن توکن‌ها جلوگیری کند و Block.one را به دلیل عدم ادامه توسعه‌نرم‌افزار یا پشتیبانی از اکوسیستم EOS اخراج کرد. 68 میلیون توکن سرمایه‌گذاری نشده در حساب eosio.stake باقی مانده و از گردش این شبکه خارج شد. شبکه ایاس با استفاده از تورم سالانه 3 درصد به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ایاس بر پایه نوعی از اثبات سهام با نام مختصر DPOS ساخته شده است. این مدل شکلی از اثبات سهام است که به دارندگان توکن حاکمیتی، قدرتی نسبت به میزان سهام آن‌ها در سیستم اعطا می‌کند. در کل، شبکه EOS یک سیستم عامل غیر متمرکز است که توسط یک DAO اداره می‌شود. در DPOS، دارندگان توکن EOS سهام خود را به نمایندگانی که مسئول اعتبارسنجی تراکنش‌ها هستند، واگذار می‌کنند. یکی از مزیت‌های روش فوق این است که به حذف یکپارچگی بین استخراج‌کنندگان کمک می‌کند، یعنی اجازه نمی‌دهد تا ماینرهای کوچک‌تر توسط کسانی که قدرت محاسباتی و منابع بیشتری دارند، از فعالیت باز بمانند.

  • حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین با روشی تحت عنوان Delegate proof of stake یا DPOS
  • بهره مندی از یک پلتفرم اختصاصی و تقریبا مستقل
  • جامعه کاربری وسیع
  • رشد مداوم و سود بهبودیافته
  • توانایی فوق‌العاده بالا در توسعه‌ی dApps
نام و نماد ولت
امتیاز کسب شده از کارشناسان
رایگان
نوع ولت
سیستم عامل های پشتیبانی کننده
تصویر کیف پول imToken Wallet
imToken Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Lumi Wallet
Lumi Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Paytomat
Paytomat
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Coin Wallet
Coin Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Huobi Wallet
Huobi Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Token Pocket
Token Pocket
غیر رایگان
تصویر کیف پول EO.Finance
EO.Finance
رایگان
سیستم عامل MAC سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Bitpanda
Bitpanda
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Trezor Wallet
Trezor Wallet
غیر رایگان
اثبات کار در بلاکچین
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۱۲
۷۰۴
تعداد دیدگاه: ۰
این‎پوت (input) و اوت‎پوت (output) در تراکنش‎های بلاکچین
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۱۱
۸۸۵
تعداد دیدگاه: ۰
چرا بعضی در رابطه با رمز ارزها در اشتباه هستند؟
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۰۶
۴۷۶
تعداد دیدگاه: ۰
پلتفرم ارز دیجیتالی EOS چیست و چگونه کار میکند؟
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۰۶
۴۹۸
تعداد دیدگاه: ۰
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید