تصویر نماد Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

تعداد دیدگاه : ۳
۲۸۵۰
Website Twitter Start Date Proof Type Algorithm Max Supply
BitcoinCash.org BITCOlNCASH@ 01/08/2017 21,000,000.0
Block Reward .Current Supply Network H/s .BlockNo .BlockRR Difficult Adj
18,336,989.6 50% 6 blocks
تصویر نماد Bitcoin Cash

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) چیست؟

بیت‌کوین کش یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا است که با امکاناتی مانند پرداخت‌های سریع، کارمزدهای جزئی، حفظ حریم خصوصی و ظرفیت تراکنش بالا (بلوک‌های بزرگ)، هدف آن تبدیل شدن به پول معتبر جهانی است. همانطور که پول فیزیکی، مانند اسکناس دلار، مستقیماً بین دو شخص مبادله می‌شود، پرداخت‌های بیت‌کوین کش نیز مستقیماً از شخصی به شخص دیگر ارسال می‌شود.

بیت کوین کش به عنوان یک ارز دیجیتال غیر متمرکز و برخلاف پول‌های فیات سنتی، به هیچ شخص ثالث قابل اعتماد و بانک مرکزی نیاز ندارد. تراکنش‌ها را نمی‌توان توسط دولت‌ها یا سایر شرکت‌های متمرکز کنترل یا محدود کرد.

تاریخچه، نحوه‌ی کار و ویژگی‌های بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش (BCH) جایگزینی برای قدیمی‌ترین و پرمعامله‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین (BTC) است. شبکه بیت کوین کش بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر است. در سال 2017، توسعه‌دهندگان بیت کوین کش، کدهای بیت کوین را اصلاح کردند و نسخه خود را از نرم‌افزار و محصول رقابتی خود منتشر کردند که بیت کوین را به دو زنجیره بلاک تقسیم کرد: بیت کوین و بیت کوین کش. بیت کوین کش نتیجه یک هارد فورک در بلاک چین بیت کوین است. علاوه بر این، هارد فورک دیگری که بیت کوین کش را به دو بخش بیت کوین ABC و بیت کوین SV تقسیم کرد، در پاییز 2018 اتفاق افتاد.

چندین ویژگی متمایز وجود دارد که بیت کوین کش را از مبدا خود جدا می‌کند. یکی از موارد اصلی اندازه بلوک‌ها است. بلوک‌ها در بلاک چین بیت کوین کش می‌توانند بزرگتر باشند، به این معنی که در سیستم بیت کوین کش، تراکنش‌های بیشتری را می‌توان در یک زمان پردازش کرد، به طوری که فضای اضافی به جلوگیری از کارمزدهای بالاتر کمک می‌کند. با این حال، از آنجایی که اندازه بلوک‌ها بزرگ‌تر است، ذخیره‌سازی و ممیزی پرهزینه‌تر می‌شود و کاربران ممکن است برای دانلود یک نسخه از بلاک چین را با مشکل مواجه شوند.

از دیدگاه فنی، بیت‌کوین کش بسیار شبیه به الگوریتم بیت کوین است، یعنی هر دو پروژه دارای سقف 21 میلیون سکه هستند و همچنین از چارچوب و گره‌های اجماع اثبات کار (PoW) برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند BCH را به‌عنوان یک ابزار پوشش ریسک در نظر بگیرند.

نکته مثبت این است که به دلیل اندازه بلوک بزرگتر، بیت کوین کش (BCH) سریع‌تر کار می‌کند و کارمزد تراکنش‌های کمتری دارد که بیت کوین کش را به گزینه بهتری برای تراکنش‌های کوچک روزمره تبدیل می‌کند. علاوه بر این، بیت‌کوین کش از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های اکوسیستمی مانند CashShuffle (یک پروتکل ترکیب سکه) و CashFusion (یک راه‌حل افزایش حریم خصوصی برای شبکه بیت‌کوین کش) پشتیبانی می‌کند. این فناوری‌ها مزایا و معایب خود را دارند. به لطف CashFusion، ردیابی مسیر به دارایی‌های کاربران بسیار دشوار می‌شود، با این حال باید در نظر داشت که برای هر بار استفاده از این موارد باید کمیسیون پرداخت شود. بنابراین انجام تراکنش‌های ترکیبی مکرر ممکن است هزینه‌ی بالاتری داشته باشد.

بیت‌کوین کش بستری را برای پرداخت‌های همتا به همتا (Peer to Peer) بین افراد فراهم می‌کند که میانگین هزینه انتقال آن به 0.01 دلار می‌رسد و تسویه آن فوری است. این بدان معنی است که بیت کوین کش برای انتقال پول، تجارت بین المللی، تراکنش‌های روزمره و تراکنش‌های خرد مناسب است. بعلاوه، بیت کوین کش با ارائه یک شکل جایگزین پول، محافظت در برابر مصادره و سایر اشکال کنترل و محدودیت‌ساز و کاهش ارزش (به دلیل تورم) از آزادی‌های اقتصادی حمایت می‌کند.

بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد. علاوه بر پرداخت‌های همتا به همتا بین افراد، بیت‌کوین کش می‌تواند برای پرداخت به فروشندگان در ازای کالاها و خدمات استفاده شود. همچنین به دلیل کارمزدهای بسیار پایین، می‌توان از آن برای فعالیت‌هایی مانند انعام دادن به سازندگان محتوا و یا پاداش به کاربران برنامه‌ها استفاده شود. موارد استفاده دیگر عبارتند از توکن‌ها، قراردادهای هوشمند ساده و پرداخت‌های خصوصی با ابزارهایی مانند CashShuffle و CashFusion.

همانند ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)، ماینینگ فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های جدید بیت‌کوین کش تایید می‌شوند و بلاک‌های جدید به بلاک چین بیت‌کوین کش اضافه می‌شوند. ماینرها از قدرت محاسباتی و الکتریسیته برای حل پازل‌های پیچیده استفاده کرده و با این کار توانایی تولید بلوک‌های جدید تراکنش را به دست می‌آورند. اگر یکی از بلاک‌های آن‌ها توسط شبکه پذیرفته شود، ماینر یا استخر ماینینگ، پاداش بلوکی را در قالب بیت‌کوین کش تازه صادر شده دریافت می‌کند.

  • سرعت بالای انجام تراکنش‎‌ها
  • هزینه ناچیز هنگام انتقال وجه
  • امنیت بالا و غیر قابل ردیابی
  • استفاده از مکانیزم اثبات کار (Proof-of-Work)
  • ثبت تمام تراکنش‌ها روی بلاک چین و به‌روزرسانی آن در فواصل زمانی کوتاه و منظم
هنوز پادکستی برای این ارز ثبت نشده است.
نام و نماد ولت
امتیاز کسب شده از کارشناسان
رایگان
نوع ولت
سیستم عامل های پشتیبانی کننده
تصویر کیف پول swipe
swipe
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول  Trust Wallet
Trust Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Ginco
Ginco
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Kimera
Kimera
رایگان
تصویر کیف پول Lumi Wallet
Lumi Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول CoinPayments Wallet
CoinPayments Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Freewallet
Freewallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Quppy Wallet
Quppy Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Coin Wallet
Coin Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Coinomi
Coinomi
رایگان
تصویر کیف پول Infinito Wallet
Infinito Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Token Pocket
Token Pocket
غیر رایگان
تصویر کیف پول EO.Finance
EO.Finance
رایگان
سیستم عامل MAC سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Ledger Nano X
Ledger Nano X
غیر رایگان
تصویر کیف پول Bitpanda
Bitpanda
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
تصویر کیف پول Trezor Wallet
Trezor Wallet
غیر رایگان
تصویر کیف پول  Blockchain Wallet
Blockchain Wallet
رایگان
سیستم عامل اندروید سیستم عامل IOS
رمزنگاری : کلید عمومی در قیاس با رمزنگاری متقارن
تاریخ انتشار: ۹۹/۰۹/۲۲
۷۴۳
تعداد دیدگاه: ۰
آیا رمزگذاری 256 بیتی برای محافظت از الگوریتم هش مناسب است؟
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۱۷
۷۴۳
تعداد دیدگاه: ۰
اهمیت بلاکچین در توسعه بانکداری مدرن
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۱۲
۴۸۶
تعداد دیدگاه: ۰
آشنایی با استخراج ارز دیجیتال
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۰۵
۵۰۴
تعداد دیدگاه: ۰
آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش
تاریخ انتشار: ۹۸/۱۲/۰۲
۴۹۵
تعداد دیدگاه: ۰
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
م
ع
ش
دیدگاه خود را ثبت نمایید