دوبار خرج کردن (Double spending) در شبکه بیتکوین چیست؟

دوبار خرج کردن یکی از مشکلات بالقوه در سیستم پولی است؛ به این صورت که یک وجه همزمان برای دو گیرنده ارسال می شود. پروتکلی که این مشکل را حل نکند، بدون انجام اقدامات مقابله ای کافی تضعیف خواهد شد، کاربران به هیچ طریقی نمی توانند مطمئن باشند که وجهی که دریافت می کنند، پیشتر به فرد دیگری پرداخت نشده باشد.

۰۰/۰۱/۲۵ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: مهسا ثابت خواندن

تشخیص ایمن ترین کیف پول بیتکوین

کیف پول های ایمن زیادی برای بیتکوین وجود دارند، اما پیش از شناخت آن ها و تشخیص ایمن ترین کیف پول بیتکوین، باید با دو نوع اصلی کیف پول ها آشنا شویم.

۹۹/۱۲/۲۳ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: مهسا ثابت خواندن

کیف پول آنلاین بیت کوین چیست؟

کیف پول های آنلاین به طور کلی توسط اشخاص ثالث (افرادی که کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی کاربر را نگهداری می کنند) مدیریت می شوند؛ به بیان دیگر فرآیند دسترسی به بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر تا حد زیادی کاهش می یابد و شما مجبور نیستید که کل این اطلاعات را دانلود کنید یا با شکل ها و روش ‌های مختلف در نرم افزارهای کیف پول آشنا شوید.

۹۹/۱۰/۲۹ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: مهسا ثابت خواندن

چگونه از ارزهای دیجیتالی خود محافظت کنیم؟

در دل ارزهای رمزپایه مفهوم حاکمیت شخصی وجود دارد. به این مفهوم که کاربران می توانند خودشان بانک خود باشند. اگر دارایی هایتان را به خوبی ایمن کنید، دسترسی به آن ها از دسترسی به محفوظ ترین خزانه های بانکی نیز سخت تر خواهد بود. اما اگر این کار را به خوبی انجام ندهید، این خطر وجود دارد که فردی از راه دور کیف پول دیجیتالی شما را تخلیه کند.

۹۹/۱۰/۲۰ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: مهسا ناصری خواندن

کیف پول کاغذی بیت کوین چیست؟

کیف پول کاغذی بیت کوین، یک کلید خصوصی بیت کوین است که روی یک تکه کاغذ چاپ شده است. اگرچه کاغذ یکی از مواد خاص برای نگهداری کلید خصوصی است اما شرکت های دیگری همچون Casascius هم وجود دارند که از سکه های فیزیکی استفاده کرده اند.

۹۹/۱۰/۱۰ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: مهسا ثابت خواندن

کلید خصوصی بیت کوین چیست و چرا از دست دادن آن به منزله از دست دادن کل سرمایه است؟

یک کلید خصوصی صرفاً یک عدد انتخاب شده به صورت تصادفی است. کلید خصوصی برای ایجاد کلید عمومی از طریق یک فرآیند برگشت ناپذیر استفاده میشود. در مورد بیتکوین، کلید خصوصی از طریق رمزنگاری منحنی بیضوی (ECC) به کلید عمومی تبدیل میشود.

۹۹/۰۹/۲۷ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی با کیف پول سخت افزاری بیت کوین

کیف پول سخت افزاری بیتکوین شکل دیگری از ذخیره سازی آفلاین است، درست مانند یک کیف پول کاغذی که بیت کوین ها بدون نیاز به اینترنت در آنجا نگهداری میشوند.

۹۹/۰۹/۲۴ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

سیر تا پیاز کیف پول مجازی؛ آشنایی با انواع کیف پول و بررسی مزایا و معایب

میلیون ها نفر از کیف پول های مجازی استفاده می کنند، اما درک اشتباه حائز اهمیتی در مورد نحوه کار آنها وجود دارد. بر خلاف کیف پول های سنتی "جیبی"، کیف پول های دیجیتال ارز را ذخیره نمی کنند. در حقیقت ارزها در جایی ذخیره نمی شوند یا به صورت فیزیکی وجود ندارند. تمام آنچه وجود دارد، سوابق تراکنش­ها است که در بلاک چین ذخیره می­شوند. کیف پول­ های مجازی برنامه های نرم ­افزاری هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی را ذخیره کرده و با بلاکچین ­های مختلف ارتباط برقرار می­کنند تا کاربران بتوانند موجودی خود را کنترل کرده، پول ارسال یا دریافت کنند و سایر عملیات را انجام دهند.

۹۹/۰۹/۱۵ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

چگونه کلیدهای عمومی و خصوصی‌ را امن نگه داریم؟

هر دو کلید عمومی و خصوصی جزئی از کیف پول شما هستند. کلید عمومی آدرس کیف پول شماست و کلید خصوصی مثل امضای شما می‌ماند که از آن برای تائید تراکنش‌های انجام شده از کیف پول استفاده می‌شود.

۹۸/۱۲/۱۹ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

کیف پول مجازی چیست و به چه دلیل بایستی در انتخاب آن دقت کرد؟

کیف پول رمز ارز (مجازی)، نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی شما را ذخیره می‌کند در حالی که در تعامل با بلاک چین‌های مختلف است.

۹۸/۱۲/۰۷ کیف پول ارز دیجیتال نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن