تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (25 بهمن ماه)

در هفته گذشته پس از انتشار خبر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط کمپانی تسلا، شاهد افزایش شدید قیمت این ارز دیجیتال بودیم. البته بعد از رسیدن قیمت به تراز 48 هزار دلار شاهد اصلاح بازار بودیم و از طرفی آلت کوین ها بودند که توانستند یکی پس از دیگری رکورد های تازه ای را به ثبت برسانند.

۹۹/۱۱/۲۵ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

آشنایی با الگوی برگشتی در تحلیل تکنیکال

الگوهای برگشتی بیانگر این است که وارونگی و تغییر مهم در روند در حال وقوع است. از سوی دیگر، الگوهای ادامه نشان میدهد که بازار فقط برای مدتی متوقف شده است،

۹۹/۱۱/۱۲ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

مفهوم حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال

اصطلاحات توصیفی نشان میدهد که پشتیبانی یک سطح یا منطقه از نمودارهای بازار است که در آن علاقه به خرید به‌ اندازه‌ کافی قوی برای غلبه بر فشار فروش است. درنتیجه، کاهش متوقف شده و قیمت ها دوباره برمی گردد. معمولاً سطح حمایت توسط واکنش های نزولی مشخص می شود.

۹۹/۱۱/۰۶ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (2 بهمن ماه)

رشد چشمگیر ارزهای دیجیتال دنیا را به خود جذب کرد به طوری که هر شخصی با سرمایه اندک تمایل به سرمایه گذاری در این بازار را دارد. در هفته اخیر بیت کین خیلی در تلاش بود تا مقاومت 40000 دلار را بشکند و به رکورد دیگر دست پیدا کند، اما این خرس ها بودند که از این کار ممانعت کرده و تا محدده 34000 دلار قیمت را پایین آوردند. از طرفی با اصلاح بیت کوین و رنج زدن در این قیمتا بازار آلت کوین ها بسیار داغ شد. به عنوان مثال اتریوم توانست بالاخره بعد گذشت 3 سال به محدوده 1400 برسد و سایر ارزهایی که هر کدام رشد قابل توجهی داشتند.

۹۹/۱۱/۰۲ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

آشنایی با مفاهیم بنیادی روند در تحلیل تکنیکال

روند همیشه برابر است با جهت حرکت قیمت در بازار، اما برای تحلیل کردن این روند نیاز به تعدادی تعاریف دقیق تری داریم. در کل هیچ وقت یک روند ثابت و در یک خط راست حرکت نمی کند و همیشه فراز و فرودهایی دارد. تغییر روند را یک سری اشکال به ما نشان می‌دهند مثل قله ها و دره ها که قیمت را بالا پایین می کند.

۹۹/۱۱/۰۱ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (22 دی ماه)

ارزهای دیجیتال پس از رشد قابل توجهی که در هفته های اخیر تجربه کردند، بالاخره ترمزشان کشیده شد و طی 24 ساعت گذشته سیر نزولی به خود گرفتند. بسیاری از کارشناسان قیمت 40000 دلار را خطرناک میدانستند و پیش بینی میکردند از این محدوده شاهد اصلاحی باشیم و این اصلاح شامل آلت کوین ها هم خواهد بود.

۹۹/۱۰/۲۲ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

اندیکاتور CCI چیست؟

اندیکاتور(CCI) مخفف کلمه Commodity Channel Index است که در زبان فارسی آن را به عنوان شاخص کانال کالا مینامند. اندیکاتور CCI یک شاخص نوسان دهنده است که به شما نشان می دهد چه زمانی یک دارایی بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده است.

۹۹/۱۰/۲۰ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (18 دی ماه)

ما در حال بررسی حوادث اخیر، ساختار شکل گیری انجام شده، می‌خواهیم آینده بازار را بررسی کنیم. بیت کوین آخرین بار حرکات اساسی بالای 35000USD را انجام داده و در حال حاضر یک شکست اولیه از محدوده تثبیت شده خود را با یک لبه صعودی تشکیل داده است.

۹۹/۱۰/۱۸ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال

هنگامی که به تقاضا و عرضه آینده می پردازیم، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی بارها و بارها ترکیب می شوند تا به معامله گر تصویر بزرگتری از بازار نشان دهند. تریدرهای زیادی وجود دارند که مدل های قیمت گذاری را ایجاد کرده و سپس به نمودارها نگاه میکنند تا فرضیاتشان را تایید کرده

۹۹/۱۰/۱۶ تحلیل تکنیکال نویسنده: مهسا ثابت خواندن

تحلیل گر تکنیکال یا چارتيست کیست و چه کاری انجام میدهد؟

یک راه برای متمایز کردن چارتیست‌ ها و تحلیل گران آماری این است که این طور در نظر بگیریم که تمام چارتیست‌ ها تحلیل گر تکنیکی هستند، اما همه تحلیل گران تکنیکی چارتيست (نموداری) نیستند.

۹۹/۱۰/۱۴ تحلیل تکنیکال نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (11 دی ماه)

تقاضای زیاد و هودل کردن دارایی ها توسط سرمایه گذاران سازمانی باعث شده است سرمایه بازار بیت کوین برای اولین بار به بالای 500 میلیارد دلار برسد؛ که این نشان دهنده جریان ورود پول زیاد به بازار بیت کوین می باشد.

۹۹/۱۰/۱۱ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

آشنایی با اندیکاتور حجم معاملات (Volume)

اندیکاتور حجم معاملات (Volume) معیاری برای اندازه گیری میزان دارایی مالی معین در یک بازه زمانی است. برای سهام، حجم با تعداد سهام معامله شده اندازه گیری می شود و برای معاملات آتی و اختیارات، بر اساس تعداد قراردادهایی است که دست به دست شده اند.

۹۹/۱۰/۱۰ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (8 دی ماه)

بازار ارزهای دیجیتال برخلاف عقیده اکثر کارشناسان که متصور میشدند با توجه به نزدیک شدن کریسمس و تعطیلی بانک ها اصلاحی باشد، شاهد رشد شارپی اغلب ارزها و ثبت رکوردهایی فوق العاده بودیم که حتی با ادامه این روند برای بیت کوین عدد 30000 دلار هم دور از انتظار نیست. با توجه به رشد شدید بیتکوین نباید از آلت کوین ها هم غافل بود و شاید نزدیک به فصل آلت کوین ها (ALT SEASON) باشیم.

۹۹/۱۰/۰۸ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

اندیکاتور جریان نقدینگی شاخص یا MONEY FLOW INDEX

شاخص جریان گردش پول (MFI) ابزاری است که در تجزیه و تحلیل فنی برای اندازه گیری فشار خرید و فروش استفاده می شود. این کار از طریق تجزیه و تحلیل قیمت و حجم انجام می شود.

۹۹/۱۰/۰۶ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (2 آبان ماه)

طی هفته گذشته شاهد رشد قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال بودیم از جمله بیت کوین که پس از فراز و نشیب هایی که داشت، بالاخره توانست از سطح مقاومت تاریخی خودش عبور کند. اما خبر فاندامنتال کشف نسخه جدید ویروس کرونا این روند را خراب کرد و شاهد دامپ شدیدی در این بازار بودیم.

۹۹/۱۰/۰۲ تحلیل تکنیکال نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن