آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتالی شامل مالیات میشود؟ | بیدارز

در این پست نگاهی به قوانین مالیاتی کشورهای مختلف برای ارزهای رمزپایه داریم، و به شما می گوییم که چطور می توانید میزان مالیات پرداختی خود برای دارایی های دیجیتالی‌تان را کاهش دهید.

۹۹/۱۲/۱۷ اقتصادی نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

تورم چیست و چگونه ایجاد میشود؟ | بیدارز

در اقتصاد به افزایش قیمت کالا و خدمات در یک بازه زمانی مشخص تورم گفته می­شود، اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم افزایش قیمت باید پایدار باشد، نه اینکه گاهی اتفاق بیفتد.

۹۹/۰۹/۲۳ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی با مفهوم مدریت دارایی | بیدارز

مدیریت دارایی به سازمان‌ها و صندوق‌های خصوصی کمک می­کند تا راه‌های استراتژیک سرمایه‎گذاری را پیدا کرده تا به اهداف بلند مدت خود دست یابند. این کار با سرمایه‎گذاری در همه چیز از سهام و کالاها گرفته تا املاک و مستغلات انجام می شود

۹۸/۱۲/۱۷ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی با بازار بورس و نحوه عملکرد آن برای مبتدیان | بیدارز

بورس اوراق بهادار چیزی بیش از یک شبکه عظیم جهانی نیست که تمایل به سازمان‌دهی بازار دارد و روزانه مبالغ عظیمی از پول در آن جابجا می­شود. درمجموع بیش از شصت هزار میلیارد یورو در سال معامله می‌شود که بیشتر از ارزش تمام کالاها و خدمات کل اقتصاد جهان است.

۹۸/۱۲/۱۳ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی با سبد سرمایه گذاری ETF | بیدارز

اگر یک صندوق سرمایه گزاری و یک سهم باهم ازدواج کنند و تشکیل یک خانواده بدهند، بچه‌های آن‌ها ETF خواهند شد که مخفف exchange traded funds به معنای وجوه معامله شده است

۹۸/۱۲/۱۲ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

اهمیت بلاکچین در توسعه بانکداری مدرن | بیدارز

بلاک چین با یک طوفان کل دنیا را فرا گرفته است و بسیاری از مؤسسات بانکی و مالی را متحول خواهد کرد. فناوری بلاک چین را می‌توان الگویی ریاضی برای پردازش، تضمین و نهایی کردن تراکنش‌های بر پایه رمز ارزها دانست.

۹۸/۱۲/۱۲ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی مختصر با سیستم انتقال پول بانکی | بیدارز

Transaction banking یا همان انتقال پول بانکی مانند لوله‌کشی سیستم اقتصادی است و اطمینان می‌دهد که وجوه به مکان صحیح از طریق راهی درست جریان می­ یابند

۹۸/۱۲/۱۱ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

درآمد روزانه تریدر یا معامله گر به چه میزان است؟ | بیدارز

درآمد حاصل از ترید روزانه تحت تأثیر عوامل مختلفی اعم از میزان سرمایه اولیه، مخارج ماهانه، مالیات و عوامل دیگری قرار دارد.

۹۸/۱۲/۱۱ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آشنایی با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام | بیدارز

سبک‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که عبارت‌اند از: سرمایه‌گذاری ارزشی، سرمایه‌گذاری در سهام رشدی و سرمایه‌گذاری درآمد که در ادامه در بید ارز آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

۹۸/۱۲/۰۲ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

ICO یا سرمایه گذاری اولیه چیست؟ | بیدارز

ICO یک عرضه اولیه سکه یا فروش توکن برای سرمایه گذاری است. به عبارتی دیگر، ترکیبی از روش‌های تجمیع است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا منابع مالی را برای ایجاد پروژه‌های جدید افزایش دهند.

۹۸/۱۲/۰۱ اقتصادی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

پول چیست؟

پول به ابزاری رایج خطاب می‌شود که در جهت رفع نیاز (دریافت کالا، انجام خدمات یا تبادل کالا) میان افراد جابه‌جا می‌شود. در زمان‌های قدیم کالاها معمولاً به عنوان پول مورد استفاده قرار می‌گرفتند و در بسیاری کشورهای جهان طلا و نقره به عنوان پول رایج بودند.

۹۸/۱۱/۱۹ اقتصادی نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن