بلاکچین Blockckain چیست اهداف ویژگی‌ها و کاربرد

بلاکچین یک دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز توزیع‌شده و عمومی است که برای ثبت و ذخیره‌سازی تراکنش‌ها از طریق شبکه‌ای از رایانه‌ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد

۰۱/۰۳/۲۳ بلاکچین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

وب 3 چیست؟ اینترنت نسل 3 به زبان ساده

وب3 چیست ویژگی‌ و کاربرد وب 3 چه مواردی هستند و تفاوت آن با وب 1 و وب 2 چیست چه نمونه هایی از وب 3 موجود است برای پاسخ این سوالات با بیدارز همراه باشید

۰۱/۰۳/۱۶ بلاکچین Blockchain نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

با DeFi یا خدمات مالی غیر متمرکز آشنا شوید

امور مالی غیر متمرکز DeFi چیست کاربرد دیفای چیست DeFi چگونه کار می‌کند و پلتفرم های آن چیست در این مقاله پاسخ این سوالات را بررسی می‌کنیم

۰۱/۰۳/۱۰ بلاکچین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ آشنایی با مراحل خرید رمز ارز | بیدارز

ما در این مقاله می‌کوشیم که اطلاعات جامعی در زمینه خرید ارز دیجیتال برای شما فراهم کنیم تا بتوانید با چشم باز از این بازار مالی بزرگ، کسب سود کنید. پس با ما همراه باشید.

۰۱/۰۲/۱۰ بلاکچین Blockchain نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

تریدر (Trader) کیست و درآمد روزانه تریدر یا معامله گر چه میزان است؟ | بیدارز

در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ بدیم، تریدر کیست؟چه میزان درآمد دارد؟ این مبحث نیز به یکی از ارکان اصلی بازارهای مالی بین المللی با سرمایه هنگفت تبدیل شده است.

۰۱/۰۲/۱۰ بلاکچین Blockchain نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

بهترین زمان برای ترید و معامله ارز دیجیتال

در این مقاله تلاش می‌شود که زمان های مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و نکات مفیدی برای استفاده سرمایه‌گذاران رمزارزها ارائه کنیم.

۰۱/۰۲/۱۰ بلاکچین Blockchain نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

تفاوت صرافی متمرکز و غیر متمرکز ارزهای دیجیتال

در این مقاله به بررسی انواع صرافیهای ارز دیجیتال از نظر متمرکز و غیر متمرکز بودن پرداختهایمو تفاوت هریک را بیان کرده ایم.

۰۰/۱۱/۲۴ بلاکچین نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

عدد نانس (nonce) چیست و چه کاربردی در استخراج دارد؟ | بیدارز

نانس مخفف عبارت number only used once به معنی عدد یک بار مصرف است. در دنیای رمزارزها این عدد به بلاک هش شده (رمزنگاری شده) در بلاکچین اضافه می‌شود تا پس از هش مجدد، شرایط مشخص شده توسط سختی شبکه را فراهم نماید. این عدد که همیشه یک ورودی و یک خروجی را نشان داده و به شکل یک طرفه عمل می‌کند، در اصل همان چیزی است که استخراج‌گران رمزارز به دنبال یافتن آن هستند و در ازای پیدا کردن این عدد، رمزارز تحویل می‌گیرند.

۰۰/۱۱/۱۱ بلاکچین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی بایننس (18 مرداد ماه) | بیدارز

چهارمین رمزارز دنیای ارزهای دیجیتال، پس از گذشت حدودا سه ماه، توانست از حالت رنج زنی در محدود 300 دلارخارج شود.

۰۰/۰۵/۱۸ بلاکچین نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) چیست و چرا آینده بازار اپلیکیشن را تغییر خواهد داد؟ | بیدارز

اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) اپلیکیشن هایی هستند که در یک سیستم محاسباتی توزیع شد به نام شبکه بلاکچین، اجرا می شوند. اپلیکیشن های قدیمی مشکلات زیادی دارند که DAppها در صدد رفع آن ها هستند.

۰۰/۰۳/۲۹ بلاکچین نویسنده: مهسا ناصری خواندن

Nft چیست؟ (کاربردها و نحوه خرید و فروش)

NFT که مخفف Non-fungible Tokens به معنی توکن های غیر قابل تعویض است نوعی از توکن ها هستند که مشابه نداشته و منحصر به فرد هستند و امروزه کاربردهای زیادی پیدا کرده اند

۰۰/۰۳/۲۷ بلاکچین نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

چرا تراکنش ها چندین ساعت یا چندین روز تایید نشده باقی می مانند؟ | بیدارز

رایج ترین دلیل این امر را می توان تعیین کارمزد بسیار پایین برای تراکنش دانست. تا زمانی که تراکنش هایی با کارمزدهای بالاتر وجود داشته باشند، ماینرها انگیزه ای برای تایید تراکنش های دارای کارمزد کم نخواهند داشت.

۰۰/۰۲/۲۵ بلاکچین نویسنده: مهسا ثابت خواندن

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (25 دی ماه) | بیدارز

طبق روال هر هفته به بررسی عملکرد 5 ارز معتبر از بازار ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت. بیت کوین پس از رسیدن به تراز 40000 دلار در فاصله کمتر از 24 ساعت شاهد افت حدود 15 درصدی شد؛ از تاریخ پیدایش بیت کوین تا حالا شاهد چنین ریزشی نبودیم. سایر ارزهای دیجیتال در وضعیت مناسبی قرار دارند و آنها هم همانند بیت کوین وارد اصلاح شدند و حالا در وضعیت بهتری قرار دارند.

۹۹/۱۰/۲۵ بلاکچین نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

19 صنعتی که بلاکچین آن ها را متحول کرده است | بیدارز

بلاک چین تکنولوژی دفتر کل توزیع شده است که پایه و اساس رمز ارزهایی مانند بیت کوین است و روشی برای ضبط و انتقال داده هایی فراهم می کند که شفاف و قابل اعتماد هستند. در سازمانها و ارگان های مختلف میتوان با بکار گیری و استفاده از بلاک چین، آن ها را شفاف، دموکراتیک، غیر متمرکز، کارا و ایمن ساخت.

۹۹/۰۹/۳۰ بلاکچین نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

بیت کوین هرگز هک نمی شود؛ کنایه جامعه رمزنگاری به ماجرای هک شدن خزانه داری ایالات متحده | بیدارز

در حالی این وزارت خانه بارها پیرامون امنیت ارزهای رمزنگاری و امنیت معاملات بر پایه آن‌ ها هشدارهایی صادر کرده بود که این نفوذ نشان میدهد خزانه داری ایالات متحده قادر به تأمین امنیت اطلاعات خود نیست.

۹۹/۰۹/۲۴ بلاکچین Blockchain نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن