ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست و چه کاربردی دارد؟ | بیدارز

بلاکچین نوعی پایگاه داده است که در آن سوابق تراکنش های دیجیتالی یک ارز دیجیتال به صورت گروهی یا بلوک ذخیره می‌شود. بلوک های جدید به طور مداوم به عنوان پسوند بلوک قبلی ایجاد می‌شوند و یک زنجیره را تشکیل می‌دهند.

۰۱/۰۲/۱۵ آموزشی نویسنده: محمد مهدی پاک آرا خواندن

بهترین زمان برای ترید و معامله ارز دیجیتال| بیدارز

در این مقاله تلاش می‌شود که زمان های مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و نکات مفیدی برای استفاده سرمایه‌گذاران رمزارزها ارائه کنیم.

۰۱/۰۲/۱۰ آموزشی نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

آشنایی با بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم | بیدارز

در این مقاله با بهترین برنامه‌ها و نرم افزارهای استخراج اتریوم آشنا می‌شوید. همینطور یاد خواهید گرفت که چگونه یک نرم افزار استخراج اتریوم خوب انتخاب کنید.

۰۱/۰۱/۲۴ آموزشی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

آموزش استخراج هلیوم و هرآنچه که باید بدانید | بیدارز

استخراج ارز دیجیتال امروزه بسیار مورد توجه است. استخراج هلیوم هم طبیعتاً طرفداران بسیاری دارد. ارز دیجیتال هلیوم از جمله رمزارزهای غیر متمرکز است.

۰۱/۰۱/۲۱ آموزشی نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی خواندن

تحلیل تکنیکال دوج کوین (15 اسفند 1400) | بیدارز

دوج کوین در تایم فریم روزانه، پس از فراز و فرودها یک الگوی مثلث تشکیل داده است. در صورت رشد و بازگشت بیتکوین به روند صعودی، در صورت دید بلندمدت، میتوانیم انتظار خارج شدن از این الگو و رشد تا ATH خود و حتی یک دلار را باشیم. در صورت اصلاح بازار حمایت قوی و نقطه‌ای بسیار مناسب برای این افراد کم ریسک محدوده 0.1 دلار است.

۰۰/۱۲/۱۵ آموزشی نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

آموزش کیف پول متامسک (MetaMask) (راهنمای جامع) | بیدارز

متامسک که در سال 2016 توسط شرکت Consensys طراحی شده است، یک کیف پول دیجیتال بر روی بلاکچین اتریوم است که تلاش می‌کند دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، از جمله صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پلتفرم‌های بازی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) را ساده‌تر کند.

۰۰/۱۲/۰۸ آموزشی نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

راهنمای کامل آموزش اوپن سی (open sea)| بیدارز

اوپن سی (open sea) یک بازار NFT است که بر اساس اتریوم ساخته شده و به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی‌های NFT را مستقیما روی پلتفرم آن ایجاد، تجارت و مبادله کنند. همان طور که گفته شد اساساً NFT ها می‌توانند عکس یا نقاشی و طراحی، تجربه مجازی، موسیقی یا هر دارایی مجازی باشند. Opensea در سال 2017 توسط مهندسان نرم‌افزار Alex Atallah و Devin Finzer، تأسیس شد که مجذوب بازی محبوب NFT CryptoKitties شدند و پتانسیل NFT‌ها را دیدند تا برای اولین بار مالکیت واقعی اقلام دیجیتال را امکان‌پذیر کنند.

۰۰/۱۲/۰۴ آموزشی نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

تفاوت صرافی متمرکز و غیر متمرکز ارزهای دیجیتال | بیدارز

در این مقاله به بررسی انواع صرافیهای ارز دیجیتال از نظر متمرکز و غیر متمرکز بودن پرداختهایمو تفاوت هریک را بیان کرده ایم.

۰۰/۱۱/۲۴ آموزشی نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

بهترین بازی های کریپتویی اندروید برای کسب درآمد ارز دیجیتال| بیدارز

راه های زیادی برای کسب درآمد در فضای دیجیتال وجود دارد. یکی از هیجان انگیزترین روش های درآمدی این حوزه، بازیهای کریپتویی یا  بازی های  play to earnاست، به این معنا که کاربر با صرف وقت و گاهی هزینه، به انجام بازی خاصی می‌پردازد.

۰۰/۱۱/۱۶ آموزشی نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

شاخص nvt بیت کوین و نحوه محاسبه و استفاده از آن | بیدارز

شاخص nvt بیت کوین چیست و چگونه میتوان از آن در تحلیلها استفاده کرد؟ برای نحوه محاسبه شاخص nvt و آشنایی کامل با این شاخص کاربردی، مقاله بیدارز را مطالعه نمایید.

۰۰/۱۱/۱۳ آموزشی نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

کیف پول تراست ولت (wallet Trust) چیست؟ | بیدارز

کیف پول تراست ولت چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید؟ در این مقاله از بیدارز به بررسی و نحوه استفاده از این کیف پول میپردازیم.

۰۰/۱۱/۱۲ آموزشی نویسنده: تیم تحریریه بید ارز خواندن

عدد نانس (nonce) چیست و چه کاربردی در استخراج دارد؟ | بیدارز

نانس مخفف عبارت number only used once به معنی عدد یک بار مصرف است. در دنیای رمزارزها این عدد به بلاک هش شده (رمزنگاری شده) در بلاکچین اضافه می‌شود تا پس از هش مجدد، شرایط مشخص شده توسط سختی شبکه را فراهم نماید. این عدد که همیشه یک ورودی و یک خروجی را نشان داده و به شکل یک طرفه عمل می‌کند، در اصل همان چیزی است که استخراج‌گران رمزارز به دنبال یافتن آن هستند و در ازای پیدا کردن این عدد، رمزارز تحویل می‌گیرند.

۰۰/۱۱/۱۱ آموزشی نویسنده: مهراب پارسیان فر خواندن

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ( 14 آذرماه 1400) | بیدارز

با توجه به تصویر زیر، قیمت بیتکوین وارد اصلاح زمانی شد که دلیل این موضوع را می‌توان اخباری درباره ویروس جدید omicron و اتفاقاتی همچون ریزش 2 درصدی بازار بورس جهانی حجم بیت کوین ذخیره در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر رسیده است.

۰۰/۰۹/۱۴ آموزشی نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن

توکن هواداری یا فن توکن چیست و باشگاه های ورزشی چگونه میتوانند از آن کسب درآمد کنند؟ | بیدارز

توکن های هواداری نوعی از ارزهای رمز پایه هستند که امکان بهره‌مندی از انواع امتیازات عضویت در گروه‌های هواداری مثل رأی‌گیری در تصمیم گیری های کلاب، جوایز، طرح‌های تجاری و تجربیات خاص را فراهم می‌سازند.

۰۰/۰۹/۰۹ آموزشی نویسنده: مهسا ثابت خواندن

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی ریپل (31 اردیبهشت) | بیدارز

رشد چشمگیر XRP در روز رسیدن کاردانو به جایگاه سومین ارز دیجیتال برتر بازار خبر خوبی برای هولدرهای این ارز محسوب میشود و در این وضعیت ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای گذشته رشد خوبی را تجربه کردند. بهای توکن XRP شرکت ریپل تا زمان تنظیم این خبر با صعودی 13.6 درصدی در یک هفته گذشته به 1.26 دلار رسیده است.

۰۰/۰۵/۳۱ آموزشی نویسنده: علیرضا شیدایی خواندن