اتریم در برای بیت کوین: چه چیزی آن‌ها را از هم جدا می‌کند؟

این یک مسابقه تسلیحاتی است که در حال حاضر در دنیای رمز ارزها در حال برگزاری است که بیت کوین و اتریم رهبران آن هستند. اتریم یک ارز دیجیتال 3 ساله است و بیت کوین نزدیک‌تری و بزرگ‌ترین رقیب آن است که با سرعت بسیار وحشتناک در حال رشد است.

۹۹/۰۳/۲۴ اتریم (Ethereum) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آشنایی با پلتفرم ارز دیجیتالی تزوس (Tezos)

تزوس پلتفرمی منبع باز برای دارایی‌ها و اپلیکیشن هاست که با استفاده از به‌روزرسانی خود رشد و نمو پیدا می‌کند. سرمایه‌گذاران تغییراتی را در هسته مرکزی این پلتفرم ایجاد می‌کنند که شامل آپگریدهایی برای اصلاح شبکه تزوس نیز می‌شود.

۹۹/۰۳/۲۴ تزوس (Tezos) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آشنایی با ارز دیجیتالی چین لینک (بخش دوم)

لینک، توکن بومی چین لینک است که در بیش از 10 صرافی مبادله می‌شود درحالی‌که تنها حدود یک سال از عمر آن می‌گذرد. بهترین این صرافی‌ها شامل Binance, Huobi، Gate.io, OKEx, Merkatox و غیره می‌شوند.

۹۹/۰۳/۲۲ چین لینک (chainlink) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آشنایی با ارز دیجیتالی چین لینک (بخش اول)

چین لینک پلتفرمی است که سعی دارد تا فاصله بین قراردادهای هوشمند مبنی بر بلاک چین و برنامه‌ها در دنیای واقعی را پر کند. این رمز ارز از اوراکل‌ها که داده‌های دنیای واقعی را پیدا و تائید می‌کنند برای تکمیل قراردادهای هوشمند استفاده می‎نماید.

۹۹/۰۳/۲۲ چین لینک (chainlink) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

استلار چگونه از دارایی‌های دیجیتال حفاظت می‌کند؟

استلار پلتفرمی است که مردم و سیستم‌های پرداختی را به هم متصل می‌کند. استلار یک شبکه غیرمتمرکز است، یعنی هیچ شرکت مستقلی قادر به غیرفعال کردن آن نیست. شبکه غیرمتمرکز استلار از کامپیوترهای غیر وابسته‌ای تشکیل‌شده که نرم‌افزار استلار رو اجرا می‌کنند.

۹۹/۰۳/۰۳ استلار (Stellar) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آیا رمزگذاری 256 بیتی برای محافظت از الگوریتم هش مناسب است؟

برای شکستن امنیت رمز ارزها باید یک رشته 256 بیتی را حدس بزنید که یکی از آن‌ها امضای دیجیتال و دیگری تابع هش رمزنگاری شده است.

۹۸/۱۲/۱۷ هش Hash نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

بلاکچین چیست؟ (بلاکچین به زبان ساده)

فناوری بلاکچین اصالتاً برای بیت کوین توسعه داده شده است. از بلاک چین برای ثبت مالکیت بیت کوین‌ها و انتقالات آن استفاده می شود؛ اما بلاکچین کاربردهای بسیار زیادی دیگری نیز دارد.

۹۸/۱۲/۱۷ بلاکچین نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آشنایی با مفهوم مدریت دارایی

مدیریت دارایی به سازمان‌ها و صندوق‌های خصوصی کمک می­کند تا راه‌های استراتژیک سرمایه‎گذاری را پیدا کرده تا به اهداف بلند مدت خود دست یابند. این کار با سرمایه‎گذاری در همه چیز از سهام و کالاها گرفته تا املاک و مستغلات انجام می شود

۹۸/۱۲/۱۷ اقتصاد نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آیوتا و پلتفرم شارژ هوشمند

آیوتا رویکردی ایده آل و نامتمرکز است. جهت بررسی این امکان یک نمونه ایستگاه شارژ آزمایشی برای آیوتا ساخته شده است که در آن می­توان از آیوتا برای دریافت و پرداخت شارژ استفاده کرد نیازی هم به کارت یا پرداخت حق عضویت نیست.

۹۸/۱۲/۱۴ آیوتا (IOTA) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

بیت کوین؛ روشی نوین برای انجام تراکنش های جهانی

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که کمک می‌کند از تمام مشکلاتی که در پرداخت‌های آنلاین با آن مواجه هستیم خلاص شویم.

۹۸/۱۲/۱۴ بیت کوین(Bitcoin) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آیا بلاک چین امن و غیر قابل نفود است؟

بلاکچین یک لیست دائما در حال رشد از رکوردهایی است که بلاک نامیده میشود و با استفاده از رمزنگاری مرتبط ایمن شده اند.

۹۸/۱۲/۱۳ بلاکچین نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

آشنایی با مفهوم اثبات کار در شبکه بلاکچین

اثبات کار برای جلوگیری از حمله به سرویس‌ها و سایر سوءاستفاده های رایج در شبکه مانند اسپم، با انجام برخی کارها در سرویس کاربر توسعه داده شد و معمولاً به معنی زمان پردازش یک کامپیوتر است.

۹۸/۱۲/۱۲ ماینینگ (Mining) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

ابر چیست؟ مقدمه‌ای بر رایانش ابری

ارائه دهندگان خدمات رایانش ابر عمومی محاسبات ایمن، قابل اعتماد و مقیاس پذیر را از یک مرکز داده مشترک که به سادگی به آن وصل می‌شوید، تأمین می‌کنند.

۹۸/۱۲/۱۲ فناوری نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

احتمالات در ماینینگ بیت کوین: تابع هش

تابع هش یک تابع ریاضی است، مانند چیزی که شما در مدرسه آموخته‌اید؛ فقط کمی پیچیده‌تر. شما داده‌های ورودی خود را می‌گیرید و این می‌تواند هر چیزی باشد.

۹۸/۱۲/۱۲ ماینینگ (Mining) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

اهمیت بلاکچین در توسعه بانکداری مدرن

بلاک چین با یک طوفان کل دنیا را فرا گرفته است و بسیاری از مؤسسات بانکی و مالی را متحول خواهد کرد. فناوری بلاک چین را می‌توان الگویی ریاضی برای پردازش، تضمین و نهایی کردن تراکنش‌های بر پایه رمز ارزها دانست.

۹۸/۱۲/۱۲ اقتصاد نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

نگاهی به تاریخچه و سیر تکامل رمزنگاری

رمزنگاری علم نوشتن کد و رمز است. استفاده از علوم رمزنگاری دارای یک سابقه طولانی و تاریخی است و افراد همواره به کمک آن اطلاعات را به شیوه­ای امن مبادله کرده‌اند.

۹۸/۱۲/۱۱ رمز ارز Cryptocurrency نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

چگونه بلاکچین میتواند مراودات مالی را تغییر دهد؟

بلاک چین از یک سری بلاک‌های اطلاعات ساخته شده است که تراکنش­ها و اطلاعات مربوط به آن‌ها را ثبت می‌کنند. بلاک‌ها به صورت الکترونیکی به یکدیگر زنجیر شده و به وسیله یک رمزگذاری پیشرفته قفل شده‌اند تا یک سابقه ثابت و عمومی برای هر تراکنش ایجاد کنند

۹۸/۱۲/۱۱ بلاکچین نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

توصیف ساده بیت کوین و رمز ارزها

Crypto به معنی آن است که بیت کوین از رمزنگاری استفاده می­کند تا اطمینان حاصل شود شبکه تنها تراکنش‎­های معتبر را ثبت کرده و به آن مجوز می­دهد و هیچ کاربری نمی­تواند در سیستم تقلب کند.

۹۸/۱۲/۰۹ بیت کوین(Bitcoin) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

تفاوت رمزگذاری متقارن و رمزگذاری نامتقارن

رمزگذاری فرآیند دریافت پیام و برهم زدن محتوای آن است، به گونه­‎ای که تنها افراد مطمئن می­توانند پیام شما را مشاهده کنند.

۹۸/۱۲/۰۹ مفاهیم پایه نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن

قرارداد هوشمند چیست و چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

قراردادهای هوشمند دقیقاً مانند قراردادها در دنیای واقعی هستند. تنها تفاوت این است که آن‌ها کاملاً دیجیتالی هستند. در حقیقت قرارداد هوشمند یک برنامه کوچک کامپیوتری است که درون یک بلاک چین ذخیره شده است.

۹۸/۱۲/۰۸ اتریم (Ethereum) نویسنده: بهزاد ایزدی خواندن